Nowe materiały pojawiają się na rynku z rozmaitych okazji i każdy metametr wyczekuje czegoś kompletnie innego. Materiały wyeksploatowane w produkcji choćby stroju dla sportsmenów muszą być przyzwoicie przygotowane i zaprojektowane przede wszystkim z myślą o komforcie trenującego, jakkolwiek w głównej mierze jego wynikach na zawodach sportowych. Jest coraz to więcej korporacji, jakie nie zastanawiają się jednakże nad tym, w jaki sposób zastosować na obszerną skalę swoje włókniny – ich głównym celem jest stałe poszukiwanie innowacji oraz udoskonaleń w dziedzinie tkaniny technicznej lub krawieckiej, tak aby w następnej kolejności te nowoczesne tkaniny wyprzedawać na skalę masową wszystkim zainteresowanym producentom ubrań lub tapicerki automobilowej.

Nikt nie ma wątpliwości, iż świat zawodowego sportu zmienił się nie do poznania, od kiedy przeciętna włóknina użytkowana do uszycia kompetentnego kostiumu, chociażby pływackiego lub narciarskiego, powstaje w wyniku niemalże kosmicznych analiz oraz wartych miliony dolarów badań. Dokonanie śladowej przewagi w oporze powietrza czy wody przez jednego zawodnika może przełożyć się na te kilka centymetrów przewagi nad rywalami, jakie na imprezach rangi olimpijskiej czy mistrzowskiej nieraz decydują o załapaniu się do strefy medalowej. Nie tylko jednak w sporcie na masową skalę prowadzi się dzisiaj badania nad przewagą, jaką daje użycie takich a nie innych tkanin rodzaju materiał leżakowy. Wszystko za kwestią tysięcy młodych oraz pomysłowych projektantów, którzy próbują na prywatną rękę wyprzedawać różnej maści ubrania czy akcesoria modowe dla oryginalnych pokoleń, wykorzystując przy tym materiały tak oryginalne i praktycznie zapomniane, jak chociażby filc.

Dzisiaj ten archaiczny materiał sprawdza się doskonale oraz miłośniczki mody wydają dziś krocie na torebki oraz inne dodatki z tego materiału, chociaż jeszcze pół wieku temu noszenie ich uznane byłoby za niesamowity brak smaku. Te stałe zmiany trendów i pojawianie się odważniejszych i bardziej otwartych na eksperymenty pokoleń, umożliwiają rozkwit prac nad zastosowaniem śmiałych włóknin.