Organizując budowę obiektu jednorodzinnego, z pewnością jedna z istotnych kwestii będzie rozstrzygnięcie sprawy instalacji sanitarnych, hydrauliki i bezsprzecznie ogrzewania mieszkania, jak też sposobu uzyskania ciepłej bieżącej wody do celów gospodarczych. Już na etapie inauguracyjnego projektowania domu porządnie jest mieć sprecyzowany typ ogrzewania i fachowe sposoby jego wykonania. W tych zagadnieniach niezbędny będzie instalator poznań, ponieważ jakkolwiek obecnie są coraz to znacznie bardziej dzisiejsze rozwiązania techniczne, żądające nie jedynie szczególnego sprzętu do wykonania danej instalacji grzewczej oraz wodno-kanalizacyjnej, jednakowoż także oraz wiedzy z tej dziedziny.

Należałoby niemniej jednak zainwestować oraz wypożyczyć takiego hydraulika, jaki jest na bieżąco z ciekawostkami fachowymi, z nowatorskimi na rynku materiałami, typami pojedynczych połączeń oraz podobnych kwestii.

Jeśli zdecydujemy się na obecność w naszym domu kotła grzewczego, obojętnie od tego, na jakie będzie on paliwo, stałe czy gazowe, to potrzebne będzie stworzenie instalacji grzewczej we wszystkich pokojach, a więc położenie rur oraz zamontowanie w pomieszczeniach grzejników. Niesłychanie ciekawym, coraz to częściej wykorzystywanym w stworzonym przez nas kraju rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe, polegające na tym, iż zamiast instalowania w poszczególnych pomieszczeniach kaloryferów, montujemy pod podłogami system rurek, którymi będzie płynęła ciepła woda, ogrzewając wnętrza. Taki system ma bardzo dużo zalet, jest jedynie trochę droższy od schematycznego montowania pod oknami grzejników. Przede wszystkim jest bardziej wydajny, tańszy, albowiem ciepło unoszące się spod podłogi bardziej ogrzewa pomieszczenie, po prostu jest odpowiedniej odczuwalne, a przez to temperatura wody, dostarczanej do takiej instalacji grzewczej, może być co najmniej o kilka stopni niższa aniżeli w schematycznych systemach grzewczych.

Kolejna korzyść to oszczędność miejsca, uzyskanego przez brak grzejników w pomieszczeniach – zezwala to z pewnością na poprawniejsze wykorzystanie przestrzeni w pomieszczeniach. Taki system ogrzewania podłogowego sprawdza się najodpowiedniej w pomieszczeniach, gdzie na podłodze położone są płytki – bardzo przyjemnie stąpa się boso po takiej ciepłej podłodze.