Wybierz pomiędzy odkurzaczem bezprzewodowym a przewodowym, korzystając z naszego podręcznego zestawienia cech i zalet każdego z tych modeli.Wszystko sprowadza się do Twoich potrzeb. Przyjrzyjmy się i zbadajmy niektóre z najważniejszych cech i różnic definiujących między bezprzewodowym odkurzaczem kijowym a standardowym odkurzaczem przewodowym.Odkurzacze sklepowe.

Bezprzewodowe vs. Przewodowe odkurzacze: Siła ssania

Siła ssania jest niezbędna, jeśli chodzi o odkurzacze. Po tym wszystkim, to jest ich podstawowa funkcja. Porównajmy siłę ssania odkurzaczy bezprzewodowych i przewodowych.Odkurzacze bezprzewodowe.W odkurzaczu bezprzewodowym moc ssania jest generowana przez baterię. Naturalnie, gdy bateria zaczyna się rozładowywać i wyczerpuje się, siła ssania maleje.

Jednak nawet jeśli odkurzacz bezprzewodowy na baterie litowe może zapewnić stałą siłę ssania, tylko wysokiej jakości odkurzacze bezprzewodowe działają tak dobrze jak odkurzacze podłączane do sieci.Jeśli szukasz bezprzewodowego odkurzacza na kiju, wybierz model zasilany wysokonapięciowym akumulatorem litowym. Modele te zapewniają silniejsze ssanie niż standardowe odkurzacze z akumulatorami nielitowymi.

Odkurzacze przewodowe podłącza się do źródła zasilania w domu. Wiele osób zakłada, że te standardowe modele są najlepszym rozwiązaniem dla podłóg pokrytych dywanami. Jednak, choć zazwyczaj mają one niezawodną moc ssania, bezprzewodowe, zasilane litem odkurzacze pałeczkowe mogą działać równie skutecznie. Odkurzacze przewodowe mają zazwyczaj większą moc ssania niż bezprzewodowe modele z bateriami nielitowymi. ile kosztują odkurzacze bezprzewodowe

Odkurzacze bezprzewodowe vs. przewodowe: Elastyczność

Porównując odkurzacze bezprzewodowe z przewodowymi, warto zwrócić uwagę na ich elastyczność. Posiadanie elastycznego odkurzacza może pozwolić na większą wszechstronność w sprzątaniu.Odkurzacze bezprzewodowe. Odkurzacze bezprzewodowe są wyjątkowo lekkie w porównaniu z opcjami przewodowymi, ważąc średnio nieco poniżej 7 funtów.

Ponadto, ich bezprzewodowa konstrukcja umożliwia przenoszenie ich w dowolne miejsce. Odkurzacza bezprzewodowego można używać do sprzątania wielu miejsc, takich jak samochód, meble, schody i głębokie szczeliny. Wiele modeli odkurzaczy bezprzewodowych można przekształcić w odkurzacz ręczny, który wyczyści trudno dostępne miejsca.

Odkurzacze przewodowe. Jeśli chodzi o elastyczność, odkurzacze przewodowe nie mogą się równać z bezprzewodowymi odkurzaczami pałeczkowymi. Są one znacznie cięższe i bardziej nieporęczne, co ogranicza możliwości transportu i sprawia, że są nieco kłopotliwe w manewrowaniu.

Nie wspominając o tym, że przewód zmusza Cię do znalezienia i użycia wtyczki w każdym pomieszczeniu, aby utrzymać odkurzacz w ruchu. Może się okazać, że nieustannie walczysz, aby utrzymać przewód z dala od swoich stóp. A jeśli kiedykolwiek potknął się na przewód i wyciągnął go, wiesz, jak frustrujące może to być.

Bezprzewodowe vs. Przewodowe odkurzacze: Żywotność baterii

Ponieważ przewodowy odkurzacz zasilany jest energią elektryczną, o której brak nie musisz się martwić, ważne jest, aby przyjrzeć się bliżej żywotności baterii w odkurzaczu bezprzewodowym.Odkurzacze bezprzewodowe. Wszystkie odkurzacze bezprzewodowe mają ograniczoną żywotność baterii i muszą być ładowane. Przeciętnie można oczekiwać, że bateria odkurzacza bezprzewodowego będzie działać od 15 do 40 minut, co, miejmy nadzieję, wystarczy do wyczyszczenia podłóg lub mebli. Gdy bateria padnie, należy oczekiwać, że będzie trzeba ją ładować od 2 do 16 godzin.

Jednak, jak wspomniano, wysokonapięciowy akumulator litowo-jonowy może zapewnić znacznie dłuższy czas pracy (a także większą moc ssania). Nie będziesz więc musiał ładować odkurzacza tak często po 40-minutowym sprzątaniu. Masz również możliwość wyboru trybu turbo/boost, który zapewnia większą moc i najlepiej sprawdza się na dywanach. Należy pamiętać, że ta dodatkowa moc powoduje szybsze rozładowanie baterii.

Odkurzacze przewodowe. Z drugiej strony, nigdy nie będziesz musiał się martwić o żywotność baterii w przypadku odkurzacza przewodowego. Nawet przy nowoczesnej technologii bezprzewodowych odkurzaczy kijowych, krótkotrwała żywotność baterii sprawia, że wielu właścicieli domów korzysta ze standardowego odkurzacza przewodowego. Możesz mieć gwarancję, że nigdy nie zabraknie mu energii w połowie pracy.

Odkurzacze bezprzewodowe vs. przewodowe: Kurz i pojemność filtra

Na koniec przyjrzyjmy się pojemności kurzu i filtra zarówno w przypadku odkurzaczy bezprzewodowych, jak i przewodowych.Odkurzacze bezprzewodowe. Odkurzacze bezprzewodowe są kompaktowe i mają mniejszy filtr do zbierania kurzu i zanieczyszczeń – średnio około 0,6 litra. Może się okazać, że podczas sprzątania będziesz często zatrzymywać się, aby podejść do kosza i opróżnić pojemnik.

Odkurzacze przewodowe. W porównaniu z pojemnością 0,6 litra w odkurzaczach bezprzewodowych, odkurzacz przewodowy może pomieścić około 2-3 litrów. Ponadto, nie będziesz musiał wielokrotnie chodzić do kosza, aby opróżnić pojemnik. Ponadto właściciele domów z problemami alergicznymi są w mniejszym stopniu narażeni na kontakt z zebranym kurzem i sierścią zwierząt domowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o odkurzaczach, aby znaleźć najlepszy dla siebie? Zapoznaj się z obszernym przewodnikiem Abt’s Vacuum Buying Guide, aby poznać różne rodzaje odkurzaczy i ich poręczne, nowoczesne funkcje.

Odkurzacze są najczęściej używane w tych domach, w których większość powierzchni jest wyłożona dywanami. Jest to jedna z najlepszych technologii, która z dużą skutecznością pomaga w czyszczeniu powierzchni wypełnionej kurzem i brudem.