Im większe przeszklenia, tym trudniejsze ich zabezpieczenie. Zwiększają się jakkolwiek wszystkie parametry i ich wzajemne oddziaływanie: wielkość szyby oraz klasa antywłamaniowości decydują o jej ciężarze, a ten wpływa na grubość ramy, jaka ma obowiązek ów ciężar utrzymać. Zachowanie parametrów antywłamaniowych jest niezwykle kłopotliwe przy sporych przeszkleniach. Najogromniejsze dostępne okno (czy może są to już drzwi) ma 200×220 centymetrów oraz przesuwny sposób inicjowania. Takie drzwi powinny posiadać wkładkę hamującą ich podniesienie oraz wyjęcie i zatrzaskowe zamki otwierane kluczykiem, zamontowane u góry oraz na dole ramy. W oknach posiadających spełniać kryteria zwiększonej odporności na włamanie nie trzeba zastosować szprosów konstrukcyjnych- w obfity sposób osłabiają one konstrukcję ramy. Aby były profesjonalne, powinny być szerokie- zajęłyby znaczną część przestrzeni okna.

Kolosalne okna to także duża przestrzeń do sprzątania, mycie okien ma okazję być znacznie bardziej uciążliwe aniżeli w przypadku małych czy też też pospolitych okien – wypróbuj ofertę na https://eko-bud.com.pl/. Analizując oferty producentów okien, ekspresowo można się przekonać, że wykorzystują oni z okuć wytwarzanych w kilkunastu przedsiębiorstwach. Każda z nich stosuje indywidualne rozwiązania. Proponowane rozwiązania z reguły sprawdzają się do wyśmienitego zabezpieczenia głównych miejsc ramy okna, inaczej narożników i klamki.

Najistotniejsze szczegóły zabezpieczające przed wyważeniem to: trzpienie i zaczepy antywyważeniowe, zabezpieczenie zawiasu dolnego, parę rygli montowanych w rozmaitych częściach ramy, blokady antywyważeniowe, system co najmniej paru rygli instalowanych na obwodzie ramy, klamki z atestowanymi wkładkami. Kupując okna, jesteśmy zdani na okucia firmy, z jaką współdziała producent. Należałoby niemniej jednak pamiętać, iż okucia to 10-15% ceny okien i mają one być niezawodne, funkcjonować dużo lat i nie utrudniać żadnej z użytkowych funkcji okna, a także chronić je przed wyważaniem. Muszą zatem sprawiać, aby rama skrzydła bez zarzutu przylegała do ramy ościeżnicy oraz by pomiędzy tymi elementami nie powstawały szczeliny, w które wolno wcisnąć narzędzie do podważenia skrzydła.