Walory jakie wynikają z używania generatorów ozonu wyprodukowanych przez przedsiębiorstwo Ozon Food są spore. W głównej mierze, można spodziewać się, że jedzenie będzie świeże oraz zdrowe. Dostrzegą to również konsumenci. Zastosowanie ozonowania wpływa też na prostszą dezynfekcję. Można z zastosowaniem generatory ozonu łatwiej oraz prędzej czyścić opakowania, butelki, nakrętki, różne powierzchnie, a także elementy linii produkcyjnej.

Właściciele firm mogą oczekiwać, że zużycie wody będzie mniejsze aż o 60%. Stosując generatory nie używa się preparatów chemicznych, co przekłada się też na ekologię. Sprawdzając rozwiązania firmy a także tymczasowe referencje można nabrać przekonania, że będzie to świetny sposób na progres własnej firmy oraz uzyskanie przewagi konkurencyjnej.

Poza wszystkimi zastosowaniami podanymi przez Ozon Food można zdecydować się na indywidualne wykorzystanie. Wystarczy zaprezentować pracownikom firmy swoje oczekiwania, a oni zajmą się wykonaniem spersonalizowanego systemu z cząsteczkami O3. Indywidualnie opracowane systemy ozonowania będą w 100% przystosowane do konkretnego zakładu. To przełoży się w danej firmie na większą liczbę kontrahentów i na jej renomę. Zmniejszone są wydatki w kluczowych obszarach do jakich zaliczają się: wytwarzanie, magazynowanie, transport i zachowanie linii.

Przyjazne środowisku nastawienie oraz nowoczesność także procentują. Obszary, w jakich mogą zostać użyte generatory to: owoce i warzywa, drób, mięso, ryby i owoce morza, jaja oraz indywidualne zastosowania. Na przykład, przemysłowa woda ozonowana zapewnia maksymalną świeżość wyrobów spożywczych. Mycie jedzenia wodą z ozonem wydłuża świeżość produktów spożywczych oraz przeciwdziała powstawaniu bakterii i pozostałych drobnoustrojów. Jedzenie będzie miało perfekcyjny wygląd i aromat. Dzięki Ozon Food polski przemysł spożywczy staje się w większym stopniu innowacyjny, konkurencyjny i ekologiczny.