Rynek usług ślubnych jest dzisiaj nadzwyczaj mocno rozwinięty oraz nikt nie wątpi w to, że proponując pomoc w organizacji ślubu wolno niezwykle dużo zarobić.

Zespoły muzyczne, które od lat absorbują się oprawą muzyczną takich imprez oraz mają ugruntowaną pozycję na lokalnym rynku, nie muszą przejmować się płynnością finansową a najlepsze za jedną noc inkasują nawet do dziesięciu tysięcy. Niesłychanie pożądanym fachowcem w tym dniu jest też fotografik, jaki będzie dyskretnie dokumentował przebieg ślubu i przeprowadzi sesję zdjęciową, z której fotografie będą dla państwa młodych pamiątką ślubu na długie lata. Najlepsi fotografowie potrafią zaaranżować perfekcyjne sesje oraz znaleźć niesamowite lokalizacje – co niejednokrotnie ma sporo większe znaczenie niż stosowny sprzęt. Żeby fotografia ślubna po latach podobała się nie mniej, niż na początku, robiący ją specjalista musi wykazać się nie tylko kompetentnym ustawieniem parametrów obiektywu czy przesłony, niemniej jednak musi w głównej mierze przekonać młodych do współpracy ze sobą i pozowania w ten czy inny sposób.

Stworzenie pięknej pamiątkowej fotografii ze ślubu to niezmiernie ważne zadanie dla fotografa, który akompaniuje młodej parze w tym wyjątkowym dniu a później poleca album do zdjęć. Jak najbardziej fachowcy od ślubów mocno różnią się od innych fotografów, którzy specjalizują się w bardziej komercyjnych zamówieniach i muszą przede wszystkim posiadać doświadczenie w tej dziedzinie. Do zrobienia dobrego zdjęcia ze ślubu nie wystarczy bo nawet pierwszorzędny sprzęt – niebezużyteczna jest wiedza i poczucie estetyki ślubnej, jaką każdy fotograf wyrabia w sobie dopiero z czasami.

Zrobienie setek fotografii młodej parze zezwala prawidłowiej zrozumieć, jakie są nadrzędne wyzwania stojące przed aranżującym sesję ślubną – wypada w głównej mierze dotrzeć ze swoją wizją do tych, którzy mają w tym czasie być modelami oraz pozować. Przekonanie przyszłego małżeństwa do całkowitego zaufania sobie jest tutaj podstawą do udanej współpracy – na zdjęciu natychmiast widać bo otwartość, spontaniczność i zaangażowanie młodych w odgrywane sceny. A przemyślanie i oryginalnie zaplanowana sesja sprawia takie same pozytywne wrażenie, zarówno pięć, jak i pięćdziesiąt lat po ślubie.