Młodziutkie przedsiębiorstwa w szeregu przypadków posiadają wybitnie atrakcyjny towar i plan na przyszłość, jednak brakuje im trafnych środków finansowych, które zdołałyby posłużyć choćby do stworzenia szerszej kadry, w której miejsce znaleźliby zarówno pracownicy od zadań administracyjnych jak i księgowych czy także marketingowych. Przez wiele miesięcy początkującej działalności gospodarczej firmy stosują więc doradztwo i starają się w miarę możliwości minimalizować własne nakłady finansowe na pracobiorców, jacy na etacie zdołaliby zajmować się takimi sprawami.

W dodatku w Polsce jak oraz innych państwach UE doradztwo ekonomiczne niejednokrotnie dosyć mocno zakorzenione jest w programach pomocowych oraz nadzwyczaj łatwo przychodzi odszukanie takiego wolontariusza czy programu, jaki zagwarantuje stosowną pomoc zarówno małej jak oraz większej firmie, czy to w zagadnieniach prawnych czy ekonomicznych właśnie. Bo z punktu widzenia wspólnoty gospodarczej wypada robić wszystko, aby poziom przedsiębiorstw w państwach członkowskich cały czas rósł. Nikogo nie dziwi dzisiaj, że małe przedsiębiorstwa o zasięgu typowo lokalnym nie odgrywają wielkiej roli w gospodarce regionu a nieraz nawet upadają szybciej niż w ciągu roku. Z tego również względu małe firmy założone przez miłośnika danego tematu, kiedy odnoszą sukces, niejednokrotnie budzą duże zainteresowanie oraz przykuwają uwagę – od jednoosobowej firmy do gigantycznego przedsiębiorstwa nie każdy umie dość a liczni uważają to za realizację typowo amerykańskiego snu.

W realności odpowiednie planowanie oraz logiczne budowanie budżetu firmowego to klucze do takiego sukcesu. Bez trudności dosyć przychodzi wykorzystanie tutaj do głębi bezpłatnych narzędzi jak choćby doradztwo ekonomiczne zamiast własnego księgowego. Jakim sposobem najbardziej gigantyczne struktury bez wątpienia wymagają własnych księgowych dla zapanowania nad finansami, lecz szkolenia sprzedażowe to korzystne rozwiązanie dla tych kilkuosobowych małych korporacji usługowych, jakie dopiero uczą się rynkowej gry czy przepisów administracyjnych. To właśnie dzięki takiemu doradztwu łatwiej jest wstąpić przedsiębiorcy na słuszny trop.