Istnieje również ogromna ilość zabawek, których nie da się przypisać do jednej grupy, bo bawią się nimi z rozkoszą zarówno dziewczynki jak oraz chłopcy. To dosyć odpowiednie rozwiązanie dla wyposażających w zabawki przedszkola i rodziców, posiadających dzieci różnej płci. Poniższe zabawki będą zawsze wydajnym podarkiem, a także uratować nas przed gapą jeśli jedziemy w odwiedziny do znajomych oraz nie pamiętamy płci ich dziecka a pragniemy zrobić upominek. Wybitnie w szeregu przypadków co poniektóre rodzaje tych zabawek zezwalają na asystowanie w zabawie też członków rodziny.

W wielu z nich do dzisiaj istnieje zwyczaj grania razem np. w chińczyka. Elastyczność zabawek to również ich ponadczasowość. Dzięki temu, iż poznaje je gigantyczna liczba osób sprawia, iż stają się w pewnym sensie wyznacznikami danej epoki. Mają wobec tego okazję zapaść w pamięć, a może nawet powróć po latach do mody, jako stylizowane na oldschool gadżety. Najbardziej interesującymi grami oraz zabawkami z tej grupy są te, które zezwalają na aktywne uczestniczenie wszelkich bawiących się. 2 lata to czas, kiedy dziecko doskonali się manualnie oraz ubogaca swój słownik.

Toteż należytym rozwiązaniem kłopotów są książki, bardziej szczegółowe aniżeli poprzednie. To także czas na bardziej karkołomne piłki i klocki, wymagające od dziecka większej precyzji, np. polegające na wrzucaniu klocków w odpowiadające im kształtem otwory – sprawdź prezenty dla dzieci w przedszkolu. Manualnie oraz kreatywnie może się spełnić przez malowanie i lepienie, jakkolwiek mało jest produktów, które dostępne są w tej dziedzinie od dwóch lat, ponieważ w dalszym ciągu dziecko sprawdza co poniektóre rzeczy za pomocą zębów oraz języka. Poleca się też rozmawianie z dzieckiem w normalny sposób. Zatem czytanie książeczek i zabawa nie powinny opierać się na zdrobnieniach oraz gaworzeniu, a o wiele bardziej na ćwiczeniu słownictwa przez zabawę.

Można powoli wprowadzać mniejsze klocki, niemniej jednak dopiero po upewnieniu się, iż dziecko już nie bierze ich do buzi. Kiedy może już posługiwać się kredkami, co zwykle zachodzi koło 3 roku, wolno podsuwać pierwsze kolorowanki oraz w ogóle kartki do rysowania. Można bawić się wspólnie i przez to rozwijać dokładność oraz kreatywność.