Architektom zależy na stworzeniu innowacyjnych kreacji, jakie pozostaną przez ludzi zauważone oraz docenione. Przychylne opinie na temat powstałej kolekcji jest dla nich bardzo ważna. Ma ona oddziaływanie na ich dalszą przyszłość, a także sprzedaż strojów. Niezwykle wielokrotnie współcześni projektanci ubóstwiają wracać do przeszłości. Czerpią ze stylów, jakie panowały kilkadziesiąt lat temu. Zapożyczają miarodajne detale i wzbogacają je o swoje żadnego pomysłu. Jednakże podstawa pozostaje bez zmian. Właśnie dlatego nie warto pozbywać się swoich ubrań tylko wskutek tego, że twierdzimy, że nie są one już modne – gorąco zapraszamy do sprawdzenia portfel szyty na styl vintage. Bowiem nie możemy przewidzieć jakie trendy będą obowiązywały za parę lat.

W komfortowej sytuacji odnajdują się osoby, jakich rodzice gromadzili stare ubrania w szafach bądź na strychu. Bowiem teraz one mogą z tego korzystać. Wystarczy, iż wprowadzą parę przeróbek oraz mogą upajać się oryginalną kreacją. Oficjalnie mówi się, iż moda mija. Być może ona przemija, jednak powraca w oryginalnej odsłonie i jakości.

Jednakowo sytuacja przedstawia się w wypadku butów oraz torebek. Coraz to więcej ludzi jest kontrahentami sklepów z używaną odzieżą. Poprzednio były one mijane szerokim łukiem, a teraz cieszą się gigantyczną popularnością. A kreacje jakie powstają oczywiście z ciuchów w nich kupionych nie różnią się niczym od tych, jakie pozyskujemy w sieciówkach. Wypada mieć tylko trochę szczęścia, żeby trafić na atrakcyjny krój i wzór. Mimo to sporo ludzi kupuje w nich ubrania po mimo tego, że nie pasują do nich rozmiarem. Chęć posiadania pewnych rzeczy jest silniejsza, tym o wiele bardziej, że koszt ich jest mały.

Stale następnie wolno taką sukienkę, spódnicę czy bluzkę poddać przeróbce i przystosować do swojej sylwetki. Ciuchy kupione w tych sklepach możemy poddać całkowitej metamorfozie. Przerobić je na swój styl. Skrócić, pomalować lub udoskonalić. Zabawa modą jest wybitnie ciekawa. Jeżeli naturalnie mamy pomysł na siebie oraz swoje ubrania. Z niczego wolno skonstruować coś ściśle mówiąc interesującego. Aktualnie liczy się oryginalność. Ludzie ubóstwiają wyróżniać się z tłumu. A ubrania zezwalają im przedstawić swoją inność.