Wełna to tworzywo kędzierzawe, a równocześnie lekkie oraz miękkie. Rezydencją królików jest Turcja i wschodnia Azja, występują także w Europie oraz otoczeniach Morza Czarnego. Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, iż królika uproszczono z Francji przed dwoma stuleciami, w drugiej połowie dziewiętnastego wieku. Pościel wełniana z królika to niepowtarzalny podarunek- wyrób znamionuje się niepowtarzalną miękkością. Jedyną wadą jest wydostawanie, w trakcie użytkowania, włókien na zewnątrz. Niesłychanie w szeregu przypadków, jak w wypadku pozostałych typów wełny, tworzywo jest scalane z wełną owczą, bawełna i jedwabiem. Okazuje się odpowiednim włóknem do wyrobu bielizny szpitalnej pościelowej, stanowi to niewspółmierną z niczym innym zaletę. To kłopotliwe, w pozostałych obszarach, takich jak gospodarstwo domowe, wełna z królika angorskiego nie zyskała oraz nie zyskuje renomo. Być może Polacy rozpatrują to, co legendarne oraz miłe jako swoje oraz nie potrafią pogodzić się z myślą, iż królik angorski, pokrewny do jego krewniaka z Polski, jest pozbawiany własnego futerka.

Na dodatek, wełna owcza i kozia od dawna dominowały nad pozostałymi gatunkami pod względem produkcji oraz sprzedaży. Alternatywną formą okrycia są koce wełniane lub też Jedwabne poszwy na kołdry, jedwabne poszewki na poduszki. Właściwie niczym nie różnią się od pościeli, poza jednym detalem, a mianowicie, nie potrzebują pomocniczego pokrycia w formie poszewki. Sprawdzają się w szczególności w punktach, gdzie ludzie, szczególnie starsi, powinny spędzać większa część czasu w łóżku.

Wszelkie tego rodzaju wyroby posiadają atest w postaci znaku ekologicznego z napisem sugerującym, iż produkt oddziałuje pozytywnie na zdrowie człowieka. Pościel wełniana to korzystne rozwiązanie dla tych, którzy w łóżku przebywają w celu wyspania się. Tudzież koce wełniane to wentylacja oraz komfort dla stworzonego przez nas układu oddechowego w czasie snu, niemniej jednak również w czasie zwykłego leżenia w łóżku. To również idealny, naturalny mikromasaż całego organizmu. Jeśli nie jesteśmy w stanie skorzystać z kosztownych zabiegów, bezpłatny relaks gwarantuje, przy minimum naszego wysiłku, właśnie koc wełniany. Jeśli mamy chętkę zdrzemnąć się po obiedzie, rekomenduje się wełnianą poduszkę o niewielkich rozmiarach. Znakomicie przedstawia się na tle koca.