Wizytówki żeby nie uległy uszkodzeniu powinny być trzymane w szczególnych opakowaniach do wizytówek. Można je nabyć w dowolnym sklepie z produktami ozdobnym i bądź też papierniczymi. W pewnych momentach firma zezwala sobie na to że swoim pracownikom daje w prezencie wizytowniki jeżeli naprawdę mają oni do czynienia z wieloma konsumentami. Zapakowanie wywołuje że wizytówki nie niszczą się tak niesłychanie i równocześnie wygląda to niezmiernie biznesowo. Te opakowania to na ogół metalowe wizytowniki które potrafią pomieścić nawet do kilkudziesięciu wizytówek naraz. Są rozkoszne oraz mieszczą się w jakiejkolwiek torebce czy też portfelu – przetestuj wizytownik skórzany. Noszą je zarówno mężczyźni jak oraz kobiety. Im pokaźniejsza firma, tym wizytownik jest znacznie bardziej nienaganny i praktyczny.

Wizytówki są przede wszystkim po to żeby je rozdawać wszystkim zaciekawionym. Wskutek tego wszędzie tam gdzie jest to dopuszczalne, czyni się takie działania. Nawet niekiedy politycy dzielą się swoimi wizytówkami, ponieważ w ten sposób są przyzwoiciej zapamiętani. Rozdawanie ma też na celu przypomnienie o sobie po dłuższym czasie i zawarcie innowacyjnych kontraktów.

Gdyby nie wizytówka, trzeba by było zapisywać wszystkie dane do notesu co jest niemożliwe przy gigantycznej ilości zawieranych kontaktów. Najwięcej wizytówek rozdaje się tam gdzie rozmowy biznesowe czy towarzyskie mają gigantyczne znaczenie dla wszystkich. Nawet niekiedy osoby fizyczne mają swoje personalizowane prywatne wizytówki do rozdania. Wolno je również okazać swoim znajomym oraz przyjaciołom. Wizytówki biznesowe to takie formy wizytówek jakie przedstawiają działalność gospodarczą.

Poznać je można zwłaszcza po nazwie natomiast wolno je również odróżnić od innych poprzez wygląd. Takie wizytówki są zazwyczaj robione metodą droższą która zezwala na wykwintny wygląd takiej wizytówki. Jeżeli korporacja jest ogromna, to jej przedstawiciele mają swoje, żeby konsumenci wiedzieli do kogo się zwrócić w danej sprawie. Design wizytówek biznesowych można ujrzeć w Internecie na stronach pokazowych. Tym samym daje się gotowy wzór dla tych jacy dopiero co założyli firmę i nie mają pomysłu na własne wizytówki. Te dla korporacji kosztują więcej natomiast są o wiele bardziej przejrzyste i tak dopasowane aby budziły uwielbienie i swobodnie były rozpoznawalne.