Od zawsze nie ulega wątpliwości, iż dzieci niezmiernie niechętnie jedzą warzywa. Na słowo szpinak bądź pietruszka krzywią się przeważnie z niesmakiem. Entuzjastyczniej sięgają po mniej zdrowe słodkości. Wypada dołożyć wszelkich starań, aby przekonać dzieciaki do jedzenia warzyw. Warto, jak najwcześniej wpajać solidne nawyki, albowiem zdrowa dieta ma wielkie znaczenie dla człowieka, zwłaszcza tak młodego. Dziecko w czasie rozwoju wybitnie potrzebuje wszystkich witamin, jakich skarbnicą są warzywa, a jakich nie uzyska z jedzenia słodyczy. Na początek, poprawnie by było, gdyby rodziciele sami zaczęli jeść niemało warzyw i pić soki warzywne bądź też owocowe zamiast kawy lub też innych używek. Dziecko bierze przykład od najbliższych i przejmuje miarodajne przyzwyczajenia.

Niewątpliwie, powinno się również zagwarantować dziecku warzywa do każdej potrawy spożywanej w ciągu dnia. Mogą to być dodatki do kanapek bądź surówka do obiadu, co poleca posiłki dla przedszkola. Jest też wiele przepisów, które zezwalają zamaskować warzywa w potrawie, tak, iż dziecko nawet nie będzie miało świadomości, co zjadło. Dzieci coraz częściej korzystają z produktów proponowanych przez sklepiki szkolne. Rodzice, nie mając czasu, dają dzieciom wyznaczoną sumę pieniędzy, zamiast przygotować drugie śniadanie w domu. Taka przykładowa mama niejednokrotnie napomina dziecko, aby kupiło sobie coś zdrowego do jedzenia.

Rozumie się samo przez się niemniej jednak, że jak to u młodych ludzi, dziecko wybierze to, co najbardziej go skusi, nie bacząc na kwestie zdrowego odżywiania. Wypływa stąd wniosek, iż nie wolno tak ważnej sprawy powierzać dziecku, a z drugiej kwestii rodzice nie zawsze są w stanie tego dopilnować. Wypada przyjrzeć się od początku do końca temu, co proponują szkolne sklepiki. Dzieci chętnie sięgają po produkty takie jak chipsy czy napoje gazowane rodzaju cola. Wiadomo, jak niezwykle niezdrowe są to artykuły oraz że w żaden sposób nie powinny uzupełniać diety dziecka. Oczekiwania w tej kwestii powinno się stawiać właścicielom sklepików szkolnych, by oferowali tylko zdrową żywność. Wypada nakłonić ich do wyprzedawania większej ilości soków owocowych zamiast trunków gazowanych oraz owoców i jarzyn zamiast chipsów i dropsów.