Widok z lotu ptaka napawa dużą grupę ludzi. Widoki podczas pracy na wysokościach nie są jednakże najważniejsze. Dla ludzi z pasją takie krajobrazy mogą się podobać. Pomimo tego ludzie, którzy pracują na wysokościach mają nieco inne preferencje. Dla nich liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo i fakt, by dotrzeć w całości na dół bez straty wigoru lub bez innych przygód. Ważne jest także to ,aby zrealizować pracę do końca. Dlatego mycie okien na wysokości w mieście Warszawa są tak poważane i respektowane. Są także bardzo kłopotliwe, dlatego nie każdy ma prawo pochwalić się, iż pracuje w firmie, która świadczy usługi wykonywane kilkanaście lub ewentualnie nawet kilkaset metrów nad ziemią. To zależy od zlecenia i od tego, jakie prace wypada zrealizować i gdzie. Najczęściej takie prace dotyczą dużych obiektów, które żądają poprawy.

Nieraz też konstrukcje żądają pewnej korekty. Nie opłaca się rozstawiać dźwigu, wobec tego zatrudnia się specjalne firmy mające sprzęt, jakie zajmą się wszystkim i przedstawią, jak powinno się uwzględniać tego rodzaju prace. Na wysokościach wybitnie ważne jest bezpieczeństwo. Dlatego należałoby zaangażować jednostkę, jaka przystępuje do wszelkich prac na wysokości niezmiernie przezornie oraz przede wszystkim z należytym zabezpieczeniem. Tu prace wysokościowe to nie przelewki. Brak zabezpieczeń nawet nie wstępuje w grę. Wszystko musi zostać odpowiednio wykonane, żeby takie prace zdołały pozostać należycie wykonane. Na ogół zabezpieczeniami są profesjonalne liny i uprzęże. Do tego należałoby dodać kaski oraz ubiór, jaki chroni.

Naturalnie, najistotniejsza jest asekuracja, jaka między pracownikami jest cały czas dostrzegalna. To naturalnie dzięki takiej asekuracji wielu ludzi pozostało już ocalonych. Firma zapewnia sprzęt oraz uwidocznia, jak wykonywać pracę. Pomimo tego to człowiek musi cały czas się pilnować. Zwłaszcza, kiedy jest on paręset metrów nad ziemią i musi myśleć nie tylko o bezpieczeństwie, niemniej jednak też o tym ,aby wykonać określone zadanie. To nie jest w żadnym wypadku takie łatwe, jak zdołałoby się wydawać. Wiele osób zostałoby po prostu sparaliżowanych podczas samego wchodzenia na miejsce pracy.