Wiss wśród licznych usług oferuje precyzyjne spawanie różnego rodzaju konstrukcji oraz aluminium. Opłaca się nawiązać współpracę z firmą, telefonując albo wysyłając formularz zgłoszenia za pośrednictwem witryny internetowej, gdy to dokładnie usługa spawanie aluminium bielsko jest taką, jaką chce się zrealizować terminowo. Spawane mogą zostać konstrukcje nierdzewne i aluminium, czym zajmują się doświadczeni technicy. Czynności z takiego zakresu zrealizowane są na półautomatach spawalniczych. Realizują je spawacze posiadający aktualne kwalifikacje UDT.

Zwykle realizowane jest spawanie spoin wzdłużnych na automacie spawalniczym do dziesięciu tysięcy mm. Celem usprawniania procesu spawania a także podwyższenia powtarzalności zespawanych podzespołów, firma używa robota spawalniczego. Jest on tak wszechstronny, że za jego pomocą można obsługiwać aż trzy stanowiska spawalnicze. Robot ma nowoczesną konstrukcję, co pozwoli mu spawać kratownice o maksymalnych rozmiarach 2900 x 2900 x 1000 milimetrów. Na dodatek, wykorzystanie specjalnego obrotnika umożliwia spawanie detali o maksymalnej długości 3100 milimetrów w jednym mocowaniu. Zyskuje się wtedy idealną jakość łączenia i obrabiania.

Każda praca jest wykonywana przy zastosowaniu jak największej skrupulatności. Spawanie jako znaczący element stapiania może zostać używane z zamiarem późniejszego wykorzystania różnych części, w dowolnych dziedzinach przemysłu. Można oczekiwać nie tylko na to, że aluminium zostanie właściwie zespawane, ale też że będzie doskonale wyglądać. Spoiwa będą zrobione w różnej pozycji a także będą miały dowolne formy. Kolejno, można je wykorzystać efektywnie w sektorze motoryzacyjnym, na rynku automatyzacji, w branży lotniczej lub w branży elektronicznej. Wiss zapewnia, że wszystkie zadania będą wykonywane przy niewielkim wpływie temperatur na pospawany przedmiot. Z tego względu nie będzie mowy o żadnych odkształceniach materiału. Spawanie w podanej firmie jest wykonane wzorcowo.