W czasie wczasów ludzie przed podróżą mają zwyczaj sprawdzać stan techniczny swojego pojazdu. Niestety zdarza się to na dwa, góra trzy dni przed trasą, która będzie liczyć kilkaset kilometrów, również wypatrują mechanika, który będzie w stanie sprawić pojazd i lub go naprawić. Zapewne z doświadczenia wiesz, iż z reguły los ubóstwia rzucać kłody pod nogi, to właśnie dzięki czemu okazuje się, iż auto jest uszkodzone i nieuzdolnione do tak długiej jazdy. Na nieszczęście w ferie mechanicy mają urwanie głowy przez co pojazd można tylko powierzchownie naprawić, co powoduje urlop ze stresem, iż w trakcie powrotu samochód stanie w czasie kosztowny setki kilometrów od domu. Mechanika samochodowa jest czarną magią dla ludzi, które przenigdy nie maczały palców w silniku.

Amatorzy wiedzą jedynie, jaki przewód jest od czego, niemniej jednak nawet ze dogłębną instrukcją obsługi nie byliby w stanie złożyć silnika od zera. Taka sytuacja ma skłonić władze państwa do faworyzowania tego kierunku ze względu na bezpieczeństwo na drogach. Główni mechanicy w manufakturach koncernów samochodowych mogą liczyć na gigantyczne zarobki. Specjalistyczna wiedza odnośnie wyznaczonych modeli samochodów tworzy z nich ekspertów, wręcz chirurgów tylko, iż wśród maszyn. Znają każdą śrubkę obecną w aucie. Inżynieria samochodowa staje się dla nich bardzo zyskowna, lecz okropnie odpowiedzialna – elektromechanik leszno. To oni decydują, czy dane auto jest w stanie wytrzymać należyte warunki oraz czy właściwie silnik pracuje.

Nadzorują łączenie wszelkich detalów, nastrajają silnik do prawidłowej pracy. Jeśli mechanik nawali w swojej pracy, wtedy wadliwy model może pozostać wyprodukowany w liczbach sięgających tysiące oraz sprzedane modele są w stanie wręcz zagrozić życiu kierowców oraz bezpieczeństwie na drodze. Stąd pracobiorcy obszernych fabryk, w których wytwarzane seryjnie są auta powinni mieć specjalistyczną wiedzę na temat danego modelu i potrafić odpowiedzieć na każde zapytanie. Solidny mechanik na bazie pracy silnika jest w stanie ogłosić, jaki szczegół jest wadliwy bądź co koliduje.