Propozycje na niebanalne napoje alkoholowe, jakie można odnaleźć na blogu Tragos Del Mundo warto de facto spróbować. Wówczas wniesie się trochę świeżości do menu trunków, jakie się zwykle spożywa, a dodatkowo można będzie pozytywnie przywitać przychodzących do domu gości. Wystarczy między innymi zajrzeć pod link https://www.tragosdelmundo.cl/borgona-trago/, aby dowiedzieć się, jak zrobić klasyczną oraz wyrazistą chilijską Burgundię. Borgona to napój z czerwonym winem oraz truskawkami. Należy zrobić go w dużym dzbanku. Warto stwierdzić, że jest to ciekawa propozycja, najlepsza na gorące dni. To trunek rześki.

Można go zrobić na początku lata, podczas sezonu na truskawki. Internauta powinien uważać na to, żeby nie zjadać zbyt dużo truskawek z tego trunku, bo nasączone alkoholem mogą szybko odurzyć. Przepis na Burgundię jest łatwy do wykonania. Jest to efektem tego, że posiada niewiele składników. Do wykonania wakacyjnego, chilijskiego trunku wystarczą: butelka czerwonego wina, 500 gram truskawek, kostki lodu i niewiele cukru. Najpierw płucze się oraz sieka owoce. Kolejno, miesza się je z cukrem oraz odstawia na pół godziny. Do słoika trzeba wlać wino oraz nasączone truskawki. To wszystko należy zmieszać i przelać do dzbanka.

Uprzednio, dolewając do dzbana kilka kostek lodu, by napój ochłodzić. Jest to idealna propozycja dla osób, które mają chęć zasmakować w wakacje czegoś innego. Można też decydować się na inne trunki, scharakteryzowane na Tragos Del Mundo. Jest to z kolei opcja na pochmurne i zimne wieczory Navegado poprawi samopoczucie. Nie można pominąć 5 głównych elementów w jego przygotowaniu: czerwonego wina, pomarańczy, goździków, lasek cynamonu oraz cukru. Często do zrobienia Navegado wykorzystuje się młode wina owocowe, takie jak Merlot lub Syrah. Pośród dodatków dodaje się: gałkę muszkatołową, imbir, kardamon, liście hibiskusa.