W dobie Internetu posiłkujemy się wskazówkami z sieci oraz ułatwiamy sobie życie za wsparciem wielu aplikacji. Bez przeszkód jesteśmy w stanie wpaść do kalendarza on – line jak również skorzystać z kalkulatora. Jesteśmy w stanie spowodować wysokość naszego wynagrodzenia, lub wskazać odsetki od kredytu. Kalkulator kredytowy, kalkulator lokatowy, kalkulator stażu urlopowego, lub kalkulator walutowy. To tylko co poniektóre z możliwości skorzystania z obliczeń, bez użycia tradycyjnego kalkulatora, który nie ma już szczytnego punktu na biurkach w naszych domach, jak to było kiedyś.

Kiedy wykorzystujemy z kalkulatora walutowego, to używając przysłowia, pieczemy dwie pieczenia na jednym ogniu. Co to oznacza? Kalkulator walutowy jest o tyle bystrą aplikacją, że ma już ustawioną wartość waluty zagranicznej. Wystarczy jedynie, iż przemnożymy przez nią wielkość waluty (na przykład sto) i mamy wynik. Kursy dolara, euro, funta, czy innej waluty najczęściej ustalane są przez Narodowy Bank Polski. Kalkulator on – line jest o tyle pomocny, że wolno w nim przeliczyć kwotę walut z całego świata na przykład Sierra Leone, Tanzanii, Szwecji, Ugandy, Grecji, Ukrainy, Tunezji, Maroko, lub Czadu – sprawdź przelicznik jednostek. Jeżeli wybieramy się na wymarzone wczasy oraz pragniemy wziąć taką sumę pieniędzy, z jakimi jesteśmy w stanie poszaleć na przykład w Maroko, wystarczy skorzystać z kalkulatora walutowego.

W jaki sposób działa taka aplikacja w sieci? Wystarczy wpisać w Google kalkulator walutowy lub termin pokrewny znaczeniem walutomat. Potem trzeba wybrać walutę wejściową (na przykład 1 dolar). Kiedy już mamy sumę tej waluty (na przykład 3, 11zł), wystarczy jedynie wybrać walutę wyjściową (na przykład sto dolarów równa się 311 złotych). Stale należy sprawdzać, czy kurs walut jest ważny na dany dzień. Z kalkulatora walutowego możemy korzystać 24 godziny na dobę, nawet o czwartej nad ranem możemy przeliczyć sobie ile lokalnych złotych otrzymamy za trzysta euro. Jest to dogodna alternatywa również wówczas, kiedy jesteśmy poza granicami kraju i przydatna jest określona suma obcej waluty.