Dopasowanie idealnych środków ochrony indywidualnej to domena marki HF Safety. Są to na przykład rękawice robocze, wykazujące odporność na przecięcie, oddziaływanie chemikaliów, czy ciepło.

Ze względu na to, że pracownicy podanej firmy mają niemałe doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, każdorazowo służą praktycznymi wskazówkami odnośnie doboru odpowiednich wyrobów. Podstawowym warunkiem odpowiedniego doboru wskazanych wyrobów z takiej grupy jest rozpoznawanie i ocena niebezpieczeństw występujących na określonych stanowiskach pracy.

Na bazie uzyskanych informacji na wyznaczonych stanowiskach szacuje się zagrożenia oraz precyzyjnie podaje zakres i typ ochrony i związane z tym minimalne wymagania parametrów ochronnych ŚOI. Sprawdzanie oczekiwań klienta oraz zrobiony wstępny audyt przeprowadzony w wyznaczonym zakładzie pracy pozwala utworzyć potem ekspertom z HF Safety ofertę maksymalnie dostosowaną do oczekiwań konkretnego kontrahenta. Jednocześnie uwzględnione są bieżące przepisy odnoszące się do bezpieczeństwa i higieny pracy.

W wyborze odpowiednich środków znaczenie ma przede wszystkim bezpieczeństwo pracowników, ich komfort w czasie realizowanych obowiązków a także jakość oferowanych produktów. Proponowane środki ochrony spełnią obowiązujące normy bezpieczeństwa, jak i mają znak jakości CE i stosowne certyfikaty jakości. Często wybierane są przez klientów rękawice: powlekane, skórzane i wzmacniane skórą, dziane, specjalistyczne, chemoodporne, ocieplane, jednorazowe i specjalne zarękawki.

W dodatku proponowane są też: obuwie ochronne i robocze, ochrona twarzy i oczu, ochrona słuchu, ochrona dróg oddechowych, ochrona głowy, odzież ochronna, ochrona przed upadkiem, pierwsza pomoc, środki czystości, noże bezpieczne, maty przemysłowe oraz produkty z podkategorii oczyszczania powietrza, sterylizacji i dezynfekcji. Klienci indywidualnie podejmują decyzję, jakie z wyrobów są im niezbędne w ich zakładzie pracy.