Samochodowa diagnostyka komputerowa wykonywana w AutoGlob prowadzona jest na wysokim poziomie. Kiedy tylko jakiś kierowca dochodzi do wniosku, że powinien korzystać z takiego wyjścia, powinien zapisać się na spotkanie. Doświadczeni mechanicy podłączą wyspecjalizowany tester diagnostyczny do komputera pokładowego auta.

Dzięki temu można szybko doinformować się, w jakiej formie jest pojazd a także czy wyznaczone parametry będą odbiegać od pożądanych, czy też wszystko jest prawidłowe. W wyprodukowanych aktualnie pojazdach znajdują się komputery wewnętrzne, mające na celu kierować silnikiem i innymi elementami. Mają one wbudowane specjalne układy diagnostyczne, zaprogramowane w ten sposób, żeby odpowiadać za właściwe zakresy pracy dla konkretnych elementów i czujników.

Jeżeli jakikolwiek element wykracza poza rekomendowane parametry, komputer pokładowy zapisze właściwy kod błędu w pamięci. To podstawa do tego, żeby następnie mechanik mógł właściwie zlokalizować usterkę. Specjalny komputer diagnostyczny podłączony do komputera pokładowego auta umożliwi bezbłędną wymianę danych. Dane o kondycji auta pozwalają ekspertowi odczytać problem i rozpoczynać jego usuwanie. Za pomocą diagnostyki komputerowej można chociażby zdiagnozować kody usterek dla systemów bezpieczeństwa ABS, SRS, ASR, ESP, AIRBAG i EPC, immobilizera, układu paliwowego czy sterownika silnika. Na dodatek można skontrolować parametry samochodu w trakcie jazdy. Poszczególne urządzenia diagnostyczne umożliwiają zarządzać przykładowo automatycznymi skrzyniami biegów a także systemami klimatyzacji.

Na usługę komputerowej diagnostyki samochodu opłaca się też zdecydować przed zakupem auta używanego. W warsztacie można na dodatek skorzystać z usługi mechanika samochodowa wcześniej zapisując się na spotkanie. Pewne usługi są przeznaczone dla pojazdów osobowych oraz dostawczych dowolnych marek. Kompletna oferta zamieszczona jest na witrynie warsztatu.