Budowle muszą być pod wyjątkową ochroną, albowiem są to w głównej mierze miejsca publiczne, w jakich przebywa tysiące ludzi każdego dnia. To mogą być budynki mieszkalne, biurowe, biurowe, bankowe. Każdy z nich pożąda innego systemu ochronnego by wolno było w prędkim czasie się ewakuować. Nad dzisiejszymi systemami pracują profesjonaliści opracowując takie metody które będą efektywne dla danego miejsca. W największym stopniu zagrożone są naturalnie biurowce w których funkcjonuje masa ludzi a do tego przychodzą kontrahenci. Każdy się boi ryzyka, dlatego ta ochrona ma obowiązek być bardzo dobra i nieraz sprawdzana. Zdarza się tak, iż w ciągu paru lat nie dochodzi do żadnego pożaru. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego że system traci swoją jakość po dłuższym okresie działania.

Skutkiem tego system ochrony przeciwpożarowej ma obowiązek być w szeregu przypadków wymieniany na nowatorski. Dopiero wówczas pełni własną funkcję – oto filtr tempest. Odpowiedzialność w tym wypadku spoczywa na wielu osobach. Najmniej odpowiedzialności mają te osoby jakie są klientami w danym budynku. Przepisy BHP są to normy oraz zasady jakie zostały już dawno ustalone oraz wypada je przestrzegać w jakimkolwiek miejscu gdzie ma prawo być zagrożenie. Z przepisami ma obowiązek się zaznajomić każdy kto funkcjonuje w dość niebezpiecznych warunkach. Jednakże aktualnie są takie czasy, że nawet pracując w biurze przy komputerze, ma prawo dojść do spalenia kabli.

Skutkiem tego każdy zatrudniony ma obowiązek zaznajomić się z przepisami BHP by w razie ryzyka wiedział co ma zrobić. Nie zawsze ochrona przeciwpożarowa może spełnić swoje zadanie. Wobec tego aby nie było za późno, należy być na wszystko przygotowanym. Niekiedy takie szkolenie z przepisów trwa nawet kilka dni bo im pokaźniejsze zagrożenia w zakładzie pracy tym więcej trzeba o nich ogłosić. Przepisy BHP przekazuje stosowna do tego jednostka jaka jest przeszkolona z tego tematu. Od czasu do czasu warto do nich zaglądać bo są cały czas aktualne. Ich treść jest łatwa do zrozumienia i formułują szereg zasad i ryzyka jakie ma prawo nastąpić w momencie pracy. Są w stanie nawet wisieć na ścianie.