Czy sztampowe sposoby reklamy mają jakikolwiek sens w wypadku towaru jakim jest witryna internetowa oferująca jakieś towary czy też usługi? Weźmy na przykład sklep internetowy – czy reklamowanie go na przykład poprzez ulotki albo plakaty czy billboardy będzie przynosiło wyczekiwane skutki? Wszystko zależy od tego jak znaczący jest sklep, jakie towary proponujemy i jakie są nasze zamiary. Prawda jest taka, że każda reklama reklama na facebooku ma sens, jednakowoż w wypadku artykułu internetowego poboczna reklama tradycyjna ma większy sens aniżeli odwrotnie. Nie ma jednakże reguły, zależy właśnie od tego co sprzedajemy czy też proponujemy.

W reklamie szablonowej niezmiernie istotne jest to, aby zwrócić na siebie szczególną uwagę prawdopodobnego klienta, a w związku z tym należy go zainteresować. Skoro nie jesteśmy w stanie zrobić tego bezpośrednio poprzez kontakt człowiekiem, to niezmiernie musimy zadbać o to, by odpowiedni przekaz znalazł się właśnie na ulotce oraz aby zwracała ona uwagę też pod kątem graficznym, albowiem jednakże dużo ludzi jest wzrokowcami a nawet jeżeli nie, to mimo wszystko są to największe bodźce, które najodpowiedniej działają.

Kolejną atrakcyjną formą reklamy marketing na facebooku jest wymiana linków. Co to adekwatnie oznacza i jaki jest tego sens? Otóż zamiana linków polega na tym, że posiadając swoja domenę umieszcza się odsyłacz prowadzący do innej strony, na przykład o podobnej tematyce.

Można skonstruować też artykuł zachwalający tę witrynę i umieścić go u siebie na witrynie czy blogu, co jest akcesoryjną szansą dla nas, bo okazuje się, że można na tym jeszcze zarobić. Jest to usługa określana mianem artykułu sponsorowanego, jaki pisze albo postać, która pragnie u nas umieścić taki artykuł bądź po prostu wolno pisać go samodzielnie oraz dołożyć, kiedy zostanie zaakceptowany – wówczas zarobimy jeszcze więcej.

Jak najbardziej taka opcja ma sens tylko oraz wyłącznie w owym czasie, kiedy na stronie internetowej jest stosowny, a w związku z tym rozległy ruch, czyli każdego dnia na domenie przebywa istotna ilość osób – sprawdź marketing na facebooku. Tak samo wolno robić w drugą witrynę, inaczej zwrócić się do kogoś, kto ma pokrewną tematycznie domenę i poprosić o dodanie linku w zamian za dodanie go u siebie bądź artykuł w zamian za napisanie artykułu u siebie. To forma bezpłatna i skuteczna.