W ogóle do przechowywania butów w mieszkaniu służy korytarz, jest to miejsce najbardziej rzeczowe, albowiem można zdjąć czy także założyć buty, odnajdując się w pobliżu drzwi wyjściowych. Najważniejszym rozwiązaniem jest, jeśli każdy z domowników ma na swoje buty wyznaczone konkretne miejsca na konkretnych półkach – zezwala to uniknąć bałaganu oraz kłótni o miejsce na półce na rzeczową parę butów. Jeżeli natomiast wszystkie buty nie mieszczą się na półkach, wypada przechowywać tam jedynie buty sezonowe, tudzież te pozostałe można trzymać w dowolnym miejscu, nie kolidującym dla innych zajęć domowych.

Dobrym rozwiązaniem będzie takie zlokalizowanie półek w przedpokoju, aby ich wysokość umożliwiała siedzenie podczas nakładania czy zdejmowania butów. Jeżeli przedpokój jest niesłychanie wąski, wolno takie półki umieścić pod kątem – zmieścimy na takiej samej przestrzeni nie mniejszą ilość obuwia, a równolegle nie zajmie to w całym przedpokoju większej ilości miejsca – weryfikują to projektanci wnętrz szafki łazienkowe wiszące. Jednak mankamentem takiego rozwiązania może być deformowanie się niektórych typów butów. Do przechowywania ogromnych butów, typu na przykład kozaki, wypada przeznaczyć inne miejsce – najprzyzwoiciej tego typu szafkę, by buty w całości – także cholewka – były przechowywane w pozycji pionowej. Już od wielu lat trudno sobie wyimaginować współczesne, funkcjonalnie umeblowane wnętrze mieszkania czy domu, bez szafy czy także garderoby, wyekwipowanej w przesuwane drzwi. O ile sama szafa czy garderoba nie przykuwa tak uwagi, o tyle przesuwane drzwi – może dlatego, że stanowią front danego mebla – są naturalną ekspozycją i ważne skutkiem tego jest ich stosowna oprawa.

Aktualnie dostępnych jest dużo możliwości zamówienia takich drzwi – bardzo wiele firm proponuje w tym aspekcie kompleksowe usługi. Wolno więc zamówić od razu drzwi w komplecie z szafą czy wyposażeniem garderoby, można także równie dobrze zamówić same drzwi. Nawet już w Internecie wolno sobie zamówić dowolne drzwi, podając oczywiście stosowne wymiary oraz opis, czego oczekujemy. Niemniej jednak często lepszym wyjściem może okazać się kontakt z przedstawicielem producentem drzwi bądź też także firmy zajmującej się sprzedażą drzwi – w owym czasie przyjdzie on do naszego domu, pobierze dokładne wymiary. Ujrzy, jakie rodzaje mocowania będą niezbędne. Może także doradzić nam, spoglądając chłodnym okiem eksperta, jakiego typu drzwi będą najbardziej pasowały do całości pomieszczenia lub ewentualnie również sąsiednich sprzętów. Być może w trakcie wizyty profesjonalisty doradzi on nam kompletnie coś innego, aniżeli dotychczas sobie zaplanowaliśmy.