W wielu domach pokój codzienny pełni podwójną funkcję – jest równolegle jadalnią i pokojem wypoczynkowym. W związku z tym meble do pokoju dziennego to nie wyłącznie sofa i stolik pod telewizor, ale też stół z krzesłami. Należałoby wydzielić w takim pokoju dwie osobne powierzchnie, oddzielić rozrywkę od jedzenia, aby nie kusić lokatorów do tak niedobrego zwyczaju, jakim jest spożywanie posiłków oraz oglądanie telewizji równocześnie. Wielkość stołu jest warunkowana z reguły liczną osób, jakie mają przy nim zasiadać na co dzień oraz od święta, a także możliwościami przestrzennymi w danym pokoju.

Imponującym wynalazkiem jest w następstwie tego stół rozsuwany, jaki zazwyczaj jest zajmującym niewiele miejsca meblem, z jakiego są w stanie skorzystać wszyscy domownicy jednocześnie, a od dużego dzwonu, w trakcie świąt i innych zgromadzeń towarzyskich bądź też rodzinnych ma okazję się zmienić w komfortowe miejsce do zjedzenia uroczystej kolacji nawet dla dziesięciu bądź więcej osób. Taki rozkładany stół to nieraz ogromna inwestycja, nie mniej niemniej jednak każdy, kto poczynił ten nakład pieniężny, jest ze swojej decyzji niesłychanie usatysfakcjonowany.

Fundamentalnym szczegółem wyposażenia każdego salonu jest naturalnie sofa. To istotne miejsce w każdym domu, stanowi, zaraz po kuchni, częste miejsce wspólnych spotkań wszystkich domowników. Aspekty psychologiczne to nie jedyny argument, dla jakiego w salonie, na sofie lub ewentualnie fotelach, powinno odnaleźć się miejsce dla jakiegokolwiek domownika. Każdy powinien czuć się tam jak u siebie. Meble do pokoju codziennego są w stanie spełniać więcej funkcji, aniżeli jedynie wypoczynkowa – wypróbuj meble młodzieżowe. Kanapa tudzież sofa może kryć w sobie poboczne miejsca do spania.

Ewidentnie nie jest to idealne miejsce do spania na co dzień, niemniej jednak należałoby mieć w domu takie awaryjne spanie dla gości. Dużo rozkładanych kanap wcale nie musi posiadać ciężkiej, topornej konstrukcji. Po wielu sprzętach nawet trudno zapoznać dodatkową pełnioną przez nie funkcję. Wybierając więc kanapę, należy pomyśleć o tym, czy nieraz zdarza się potrzeba przenocowania kogoś w naszym domu. A może oczywiście kupno takiego wielofunkcyjnego mebla uczyni, iż nabierzemy więcej chęci oraz odwagi, aby zapraszać bliskich i przyjaciół, którzy mieszkają daleko.