Kiedy tak właściwie przygarnia się do domu kotka z pewnością pragnie się go nauczyć odpowiednich manier, lecz także zaopiekować się nim. Drobne zwierzątka są z pewnością kochane oraz dostarczają wiele radości. Wypada jednakże pamiętać o stosowniej pielęgnacji. Kąpiele, zabiegi pielęgnacyjne w postaci obcinania pazurków jak także właściwa dieta są nadzwyczaj istotne oraz to nie wyłącznie z uwzględnieniem zwierzęcia, jakim jest kotek. Tak samo można dbać o psa. Dla kota należałoby niemniej jednak wybierać należyte przysmaki, jakie mu będą smakowały.

Osiągalne są odpowiednie karmy przygotowane w postaci kawałków mięsnych zatapianych w sosie, które doskonale smakują każdemu kotu. Oczywiście karma dla kotów jest dostępna też w postaci suchej, dlatego jeżeli brać pod szczególną uwagę urozmaicenie diety dla kotka poprawnie jest czasem zaserwować pupilowi coś innego.

Naturalnie takie przysmaki jak ryba również fantastycznie wpływają na kotka, wskutek tego, jeżeli chce się zrobić mu niespodziankę wolno kupić od czasu do czasu wędzoną makrelę, którą można się podzielić z małym kotkiem. Dla jakiegokolwiek właściciela kota na pewno istotne jest to, jaką karmę kupuje się dla własnego zwierzaczka. W wypadku uzależnienia sterylizacji warto zdecydować się na trafny rodzaj karmy, jaki będzie dopasowany do pragnień takiego drobnego pupila.

Dostępna jest karma dla kotów oczywiście w postaci suchej, umyślnie dla kotów podanych sterylizacji – więcej o tym na Namiot dla kota. Tak samo wolno dbać o psa, który również ma swoje potrzeby w stosunku do akceptowanych posiłków. Pokarm dla kota to również specjalne przysmaki w postaci mięsnych kawałeczków podpiekanych, oblanych galaretką lub też sosem, by nieco wynagrodzić jego starania. Serwując niekiedy takie propozycje akcesoryjnych potraw dla kota można wynagrodzić jego posłuszeństwo.

Na pewno osoby, które ubóstwiają dbać o swoje zwierzęta będą miały na uwadze specjalistyczne karmy witaminowe. Sucha karma jak najbardziej może okazać się renomowaną formą pożywienia dla zwierzątka, bez obaw o jego zachcianki smakowe. Od czasu do czasu można to nieco zastąpić czymś pomocniczym.