Tworzenie współczesnych tkanin oraz rozmaitych materiałów to dzisiaj niesłychanie istotne zadanie, w jakim wyspecjalizowały się wskazane przedsiębiorstwa. Przesłanie wykorzystanego materiału jest kolosalne, więc materiałoznawcy mają ręce pełne roboty. W tym momencie niebywale istotne są wszystkie działania, dzięki jakim rozwijają się tkaniny techniczne, masowo wykorzystywane w przemyśle. Trudno wyobrazić sobie postęp w dyscyplinie choćby motoryzacji, bez należytego zaangażowania speców od tworzenia oryginalnych oraz udoskonalania legendarnych już materiałów. Nie zawsze niemniej jednak nadrzędne jest wykorzystywanie danych materiałów w przemyśle – co poniektóre popularne materiały jak filc użytkowane są z powodzeniem również w powszednich domowych sprawunkach jak i choćby projektowaniu torebek. Różnorodnego rodzaju włókniny coraz częściej spotkać wolno też w sprzęcie oraz ubraniu typowo sportowym – przetestuj Drecotton.

Właściwie dobrana ogromnej klasy włóknina ma okazję pomóc zmniejszyć opór wody lub zwiększyć termoizolację stroju. Badania nad takimi drobnymi wynalazkami trwają cały czas. Współczesny przemysł jest tak zaawansowany w obszernej mierze to naturalnie dzięki wykorzystaniu nowoczesnych tkanin i materiałów, jakich jeszcze parę dekad temu nie planowano nawet w najśmielszych chemicznych wizjach. Zaawansowana chemia oraz kolosalne nakłady na rozwój zagwarantowały pojawienie się wielu oryginalnych materiałów, które wypierają starsze lub mniej funkcjonalne lub kosztowniejsze.

Współczesne oraz śmiałe w swojej strukturze czy składzie włókniny nie od dzisiaj zmieniają rzeczywistość kompetentnych sportowców. Federacje mogące zezwolić sobie na wyposażenie swoich sportsmenów w kosztowne oraz pionierskie ubrania lub akcesoria, nie zastanawiają się ani chwili, posiadając świadomość, że trochę poprawniejsza włóknina w stroju pływaka to choćby minimalne parę setnych sekundy dominacji nad rywalami na jednej długości basenu. Także motoryzacja rozwinęła się w ogromnej mierze wykorzystując tkaniny techniczne o wiele podwyższające komfort wykończenia wnętrza pojazdów. Z kolei filc mimo swoich ograniczonych możliwości swoją drugą młodość przeżywa w modzie. Stare i niemodne tkaniny ponownie wracają do łask.