Wielu producentów stawia coraz to częściej na gospodarkę, która nie zawsze idzie w parze z ekologią. Przykładem ma okazję być produkcja zapakowań, jakie nie ulegają rozkładowi oczywistemu. Jak się okazuje sprowadzanie materiałów nie rozkładających się jest o wiele tańsze aniżeli naturalnych składników, materiałów. Wiąże się to zwłaszcza z tym, iż składniki sztuczne wolno bez problemu wykształcić w warunkach laboratoryjnych zaś surowce naturalne żądają wyznaczonego okresu czasowego, nagminnie dosyć długiego. Opakowania sporządzane z oczywistych surowców cieszą się jednak dziś pokaźniejszą popularnością aniżeli kilkanaście lat temu.

Nie wiadomo skąd niespodziewanie w społeczeństwie wytworzyła się świadomość tego, że trzeba dbać o wszelkie aspekty naszej klarownej planety. Zapakowania kartonowe na przykład prawidłowiej się rozkładają niż opakowania plastikowe, choć należy brać pod uwagę to, iż rozkład taki nie trwa kilku miesięcy, a trwać może nawet kilkanaście lat. Jest to wobec tego dosyć negatywne zjawisko, niemniej jednak na pewno lepsze aniżeli rozkład plastiku na tle lasu. Nauki ekologiczne w połączeniu z przemysłem zezwoliły na wytworzenie się szeregu interesujących projektów, mających na celu ochronę środowiska przyrodniczego tuż przy jednoczesnym zaspokajaniu pragnień społeczeństwa ludzkiego.

Przykładem są w stanie być chociażby biopaliwa czy też odzyskiwane formy energetyczne. Innym interesującym przykładem ochrony środowiska jest stosowanie zapakowań zbudowanych z biodegradowalnych surowców – przykład to opakowania. Dzięki temu istnieje szansa, iż sam motyw zaśmiecania prowadzonej przez nas planety zostanie chociaż po części spowolniony. Inną interesującą opcją powiązaną z opakowaniami jest segregacja odpadów ze względu na tworzywa. To właśnie dzięki porządnie realizowanym badaniom nad surowcami istnieje pokaźniejsza możliwość wykonania takich zapakowań na artykuły spożywcze oraz przemysłowe, dzięki jakim środowisko naturalne nie ucierpi nawet w najmniejszym procencie. To naturalnie dzięki pobocznym regulacjom dotyczącym ochrony środowiska jest coraz większe prawdopodobieństwo na to, że niemniej jednak wprowadzi się najnowsze formy zapakowań ekologicznych.