Kawa wytwarzana oraz w głównej mierze hodowana jest w rozmaitych państwach. Ażeby możliwe było wyprodukowanie ziaren kawy w położeniu, w którym chcemy założyć plantację musi być prawidłowo ciepło, musi być odpowiednia wilgotność. Większość kawy produkowana jest w Ameryce Południowej i Azji. Znikome ilości w Afryce. Bez wątpienia do najogromniejszych producentów kwalifikuje się Brazylię. Stamtąd na rynek światowy wypuszcza się ponad dwa miliony ton kawy.

A jest to de facto bardzo wiele. To nieomalże trzydzieści procent ogółu kawy, jaka trafia na rynek światowy. Drugim co do wymiarów fabrykantem jest Wietnam a zaraz za nim plasuje się Indonezja. I to oczywiście z tych krajów kawa jest zdecydowanie najlepsza. Dużo osób kupując w sklepach kawę zwraca szczególną uwagę na to skąd pochodzą ziarna kawy. Znikome ilości kawy zbierane są w Ugandzie, Hondurasie i Etiopii.

To właśnie rynek kawy dostarcza tym państwom milionowe zyski. A hodowla kawy wcale nie jest rzeczą prostą, zobacz najlepsza kawa z Brazyli. Każdy miłośnik tego porywającego napoju powinien to wiedzieć.

Niezwykle dużo osób twierdzi – niekiedy trochę przekornie, że żyje, funkcjonuje tylko dzięki kawie. Dużo milionów dorosłych osób każdego dnia rano pije ten orzeźwiający napój. Kawa zawiera kofeinę wobec tego naprawdę pobudza nas do życia, powoduje, iż organizm budzi się ze snu, stajemy się bardziej energiczni. Kawa ma wiele pozytywnych cech. Jest nią chociażby to, iż powoduje ona, iż nasza pamięć jest poprawniejsza, myślimy trzeźwo, znika zmęczenie. Wypicie filiżanki kawy poprawia opisującą nas koncentrację. W następstwie tego też niekiedy w ciągu dnia powinniśmy taką właśnie kawę wypić.

Musimy jednakże uważać na jej ilość. Nie jesteśmy w stanie pić nazbyt dużo kawy. Musimy tego pilnować. Znakomitą ilością jest dwie filiżanki niezbyt mocnej kawy. Dotlenia to skonstruowany przez nas organizm i przyspiesza spalanie kalorii. Badania dowodzą także, że regularne picie kawy zmniejsza ryzyko zachorowania na niektóre choroby takie jak cukrzyca czy nowotwory. Nieraz możemy również odnotować, że po napiciu się kawy – dość mocnej znikają bóle, a w zasadzie ból głowy. Niekiedy właśnie kawa działa odpowiedniej oraz szybciej niż leki przeciwbólowe – a to dzięki kofeinie, jaka zawarta jest w tym napoju.