Czytelna budowa Tygodnika Miejskiego, udostępnianego w Internecie dla mieszkańców Siemianowic Śląskich zachęca do systematycznej lektury i może stać się wzorem dla pozostałych miejscowości. Portal informacyjny jest wszechstronny, powstają na nim merytoryczne oraz interesujące treści. Wszystko, co odnosi się miasta siemianowice śląskie podzielone jest w zakładkach tematycznych. Podzielone są one na działy: Miasto, Kultura, Za Miedzą, Siemianowiczanie, Sprawy Większej Wagi, Kronika Policyjna oraz Temat Tygodnia. Wskazuje to, że można dowiedzieć się wiele, z wszystkich dyscyplin życia społecznego. Co więcej, można też dowiedzieć się, co wydarzyło się w sąsiednich miastach.

Jeżeli zaś ktoś chciałby coś szybko znaleźć, to na witrynie jest umieszczona użyteczna wyszukiwarka. Osobno umieszczone są również: Popularne Artykuły, a także informacje od redaktorów. Wiadomości można wyszukiwać po tagach, co również jest wygodne. Na dodatek, na stronie udostępnione są zbiórki dla osób które potrzebują pomocy z Siemianowic i z okolic.

Każdy internauta może przeczytać budujące myśli albo wyrażać własną opinię na Facebooku. To wpływa na budowanie społeczności lokalnej. Opiniotwórczy tygodnik ma comiesięcznie około 120 tysięcy wizyt, co świadczy jednocześnie o jego merytoryce, jak i sławie. Wystarczy zobaczyć najchętniej sprawdzane teksty w 2020 roku, aby przekonać się, że jest to wartościowa witryna. Jako że dużo osób korzysta z Internetu, zamiast z klasycznych wydań gazet, to warto wybrać takie wyjście. Wiadomości publikowane są na bieżąco, z licznych dziedzin.

Z tego powodu nie ma niebezpieczeństwa, że internaucie jakakolwiek informacja mogłaby umknąć. Sama witryna zaprojektowana jest wyjątkowo czytelnie i to, że wszystko znajduje się w zakładkach sprzyja temu, że ma dobre opinie. Nie jest dziwne, że portale tematyczne z konkretnych miejscowości stają się o wiele bardziej znane.