Uczciwe podejście i czynności nastawione na dobro klienta to specjalność agencji Prodetektyw. Dotyczy to każdego zlecenia. Często podejmowane sprawy to: sprawy rozwodowe, sprawy o podłużu kryminalnym, wywiady gospodarcze, windykacja długów, eksmisja niechcianych lokatorów, wykrywanie podsłuchów i lokalizatorów. Biuro detektywistyczne podejmie się również wielu innych spraw. Podczas zleceń powiązanych z rozwodami detektywi mogą zrealizować klasyczną obserwację, ale też techniki bardziej rozbudowane. Są one opracowane na bazie zdobytych umiejętności, wobec czego wlicza się je do sprawdzonych. Pozwalają wykrywać przeróżne zachowania współmałżonka, mogą wykluczyć albo potwierdzać zdradę.

Zebrane dowody nie budzą w żadnym wypadku zastrzeżeń. Nawet jeżeli nawet pierwsze podejrzenia nie sprawdzą się, to można odkryć inny powód jaki kieruje zachowaniem małżonka. Sprawy kryminalne najczęściej dotyczą: zaginięć, porwań, szantażu, stalkingu, kradzieży, włamań lub oszustw. Klienci kierują się do agencji, gdy będzie zależeć im na szybkim rozstrzygnięciu sprawy i nie są usatysfakcjonowani z postępowania Policji.

Zrealizowana jest również profesjonalna obserwacja. Są to niejawne czynności i metody, umożliwiające pozyskanie dowodów: fotografii, filmów oraz audio. Przedsiębiorcy zgłoszą się, gdy interesuje ich wywiad rynkowy. Windykacja długów i eksmisja niechcianych lokatorów również są realizowane w sposób profesjonalny. Można też firmie zlecać wykrywanie podsłuchów i osobistą ochronę.

Wykrycie podsłuchów i lokalizatorów dotyczy wnętrz, samochodów, urządzeń przenośnych, smartfonów, czy laptopów. agencji pracują najlepsi eksperci, jacy mogą wykorzystać wiedzę oraz kontakty, żeby pomagać klientom rozwiązywać ich problemy. Zachowanie dyskrecji i najwyższych standardów pracy to coś, co jest obowiązujące w Prodetektyw. Specjalistom zależy, aby klienci zawsze pozostawali zadowoleni.