Zgon nie pozwala nam wybrać ani czasu, ani położenia. Dlatego nieraz zdarza się, iż Polacy konają poza swoimi domami, czasem nawet z dala od kraju. Wielu w ogóle już nie powraca do ojczyzny, do mieszkania, ponieważ ich ciała zostają między dużymi szczytami górskimi lub też na dnie wodnych akwenów, jednakowoż większość ciał można sprowadzić. Rodziny niezwłocznie podejmują działania dotyczące sprowadzenia zwłok. Przewóz zwłok do kraju zajmuje dużo czasu. Zależy to też od okoliczności, w jakich dana postać zmarła, należy uszanować wszelkie procedury i zwyczaje obcego kraju. Rodzina zmarłego może nie posiadać siły oraz odwagi, aby przez to wszystko przejść. Transport zwłok na cmentarz, to nie jedynie transport autem czy też samolotem. To masa formalności, dokumentów, wizyt w placówce konsularnej, zakupu szczególnej do transportu trumny. Niemal każdy usługi pogrzebowe poznań, który działa na rynku wiele lat, proponuje konsumentom swoje usługi w aspekcie pomocy załatwienia sprawy sprowadzenia zwłok i pochówku. Z taką pomocą, łatwiej jest przejść przez urzędowe sprawy definitywne. Na całym globie, w każdym kraju wynajdziemy groby Polaków, którzy zostali nam na zawsze.

Z reguły są to ofiary przedsięwzięć wojennych w różnych krajach, lub ewentualnie Tobie, jacy tam założyli swoje rodziny oraz już pozostali na obczyźnie, jednak pośród bliskich. Wielu jest niemniej jednak takich, jacy wyjechali na parę dni w sprawach biznesowych, bądź na wycieczkę oraz gdzieś w świecie przyszło im zakończyć swoje życie. Dla rodziny jest to zawsze kolosalną tragedią, niemniej jednak ostatnią posługę w stosunku do zmarłego należy spełnić – sprowadzić ciało do domu. Transport zwłok na cmentarz jest niezwykle powszechny.

W tej chwili, przede wszystkim wielkie natężenie odnotowuje każdy zakład pogrzebowy, obsługujący Holandię, Wielka Brytanię, Irlandię oraz Niemcy – duża grupa Polaków wyjechało tam naturalnie za chlebem. Formalności związane z wywiezieniem zwłok są pokrewne w wielu państwach. Najdroższym detalem obsługi takiego zlecenia jest przewóz zwłok do kraju. Tam, gdzie jest to możliwe, używany jest transport samochodowy, ale w wielu wypadkach wyraźnie konieczny jest przewóz samolotem. W przypadku, kiedy korporacja pogrzebowa może przywieźć jednym przewozem znacznie więcej zwłok, wydatki ulegają obniżeniu.