Daleka podróż, głównie autokarem, ma to do siebie, że należy się do niej poprawnie przygotować, by nic nie zakłóciło nam spokojnego podróżowania. Istotna rzecz, o jakiej wypada nie zapominać jest dosyć prozaiczna.

Chodzi o skorzystanie z toalety tuż przed wyjściem z mieszkania. Trochę bardziej odpowiedniej do Twoich wymagań jakości busy mają toaletę, z której można skorzystać w trakcie jazdy. Jeżeli niemniej jednak chodzi o autobusy na krótsze trasy (czy też na dłuższe, zapewniane przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej), to nie odszukamy w nich takich wygód. Następną ważną sprawą jest naładowanie komórki przed odjazdem. Jeżeli rozładuje się nam w trakcie jazdy, a ktoś ma nas odebrać z przystanku, musimy liczyć na życzliwość sąsiada z fotelu obok. Z takiego także powodu, lepiej zapisać sobie na kartce numer telefonu osoby, do której jedziemy.

Oszczędzi nam to stresu również w wypadku, kiedy z komórką stanie nam się coś złego – na przykład wypadnie z kieszeni i roztrzaska się. Ostatnia rzecz, o której powinniśmy pamiętać, to należyta ilość wody i jedzenia. Dokonując kupna wskazanego towaru, czy także usługi zwracamy szczególną uwagę na dużo rzeczy. Z reguły z całych sił staramy się wybrać propozycję jak najbardziej pomocną, czyli za stosunkowo niewielkie pieniądze nabyć towar jak najlepszy pod wieloma względami. Mimo to w czasach kryzysu oraz utrzymującego się, wysokiego poziomu bezrobocia w Polsce, wielu z nas zwraca uwagę w głównej mierze na cenę. Jeśli chodzi o busy Holandia Polska, to koszty wynajęcia takiego busa są coraz większe, ale w dalszym ciągu niesłychanie niskie w porównaniu do samolotów. Dzieje się tak po największej części z przyczyny ostatnich podwyżek cen benzyny. Nawet tankowanie auta gazem nie jest już tak opłacalne, jak było jeszcze kilka lat temu. Perspektywy na przyszłość nie są zbyt zachęcające – rząd zapowiada, że następne podwyżki wejdą już wkrótce.

Jeżeli przy tym uwzględnimy, że właściciele firm transportowych muszą zagwarantować swoim pracownikom dalej tą samą wysokość pensji (plus doraźne premie), to racjonalne staje się, że usługi transportowe są coraz droższe. Co za tym idzie, ceny biletów wzrastają jak grom z jasnego nieba z dnia na dzień. Jedynie ich wcześniejsza przedsprzedaż pozwala nieco obniżyć wydatki.