Kiedy tak właściwie nasze dziecko jest małe rozpatrujemy je jakim sposobem oczko w głowie. Jednakże lata mijają i nadchodzi dzień, kiedy też ono dorasta do tego, żeby podjąć obowiązek szkolny. Edukacja dziecka zapoczątkowuje się bo już w piątym roku jego życia, kiedy tak właściwie udaje się do zerówki. Jest to etap przygotowujący do szkoły podstawowej – tam nauka będzie towarzyszyła naszemu potomkowi przez kolejne sześć lat. Wiedza zdobyta w czasie pobytu w przedszkolu z pewnością pomoże dziecku odnaleźć się w szkolnych realiach.

Jednakże nie chodzi tutaj tylko o informacje i zdolności, takie jak rozróżnianie odcieni, literek czy cyfr. To w przedszkolu bo dziecko uczy się prawidłowych relacji z rówieśnikami, życia w grupie i zasad w niej panujących, a ciekawą opcją pomocy są także tablice manipulacyjne – więcej na tablice sensoryczne. Nawiązuje pierwsze znajomości, z wyrazami przyjaźni. Tworzą się też paczki przyjacielskie, które nagminnie będą towarzyszyły naszym dzieciom przez całą szkołę podstawową.

Przedszkole to również perfekcyjna okazja by nauczyć stworzonego przez nas malucha trochę samodzielności. To także wyzwanie dla nas, gdyż powinniśmy porzucić nieustanne pilnowanie swojego malca i wierzyć, że sobie poradzi. Rodzice dla swojego dziecka są w stanie zrobić wszystko. Troska o jego potrzeby staje się dla nich najistotniejszym wyzwaniem życiowym. Dbają o to, żeby malec zawsze miał czyste ubranie, pełny brzuszek i bardzo dobre zabawki. Rozumieją też, że wiedza zdobyta we wczesnych latach dzieciństwa przyniesie plon w dorosłości.

Wskutek tego oczywiście edukacja pociechy staje się dla nich kluczową kwestią już od momentu pierwszych dni z zerówce malucha. Pilnują oni, aby nauka zawsze kojarzyła się dziecku pozytywnie, rozbudzają w nim ciekawość świata, rozszerzają jego horyzonty. Dzięki temu mają pełne przekonanie, iż ich pociecha nie tylko nie będzie odstawała od grupy, jakkolwiek także będzie się w niej pozytywnie wyróżniać. Im więcej wrażeń oraz bodźców dostarczymy malcowi w dzieciństwie, tym łatwiej będzie mu się znaleźć w szkolnych realiach. Dziecko jest bowiem zajmujące świata, wszystko je intryguje oraz łaknie wiedzy.