Każde pomieszczenie w mieszkaniu może dudnić życiem, być wypełnione ciepłem oraz ogniskiem domowej miłości. Planując miejsce zamieszkania każdy stara się zadbać, nie wyłącznie o wygląd, niemniej jednak w głównej mierze o samopoczucie jakie w nim panuje. Istnieje parę szczegółów wystroju wnętrza domu, jakie powodują wzrost bardziej profesjonalnego samopoczucia i słuszny nastrój oraz przytulność pokoi. Jednym z takich szczegółów są książki, bez których dom staje się pusty. Drugim, nie mniej istotnym szczegółem są fotografie. Najmniejsza fotografia potrafi wypełnić całe pomieszczenie.

Wielokrotnie spotykanym detalem w mieszkaniach są ściany pełne ramek ze zdjęciami. Ramki z fotografiami wypełniają pełne pomieszczenie, a na dodatek ich fantazyjne i pomysłowe ułożenie oraz rozmaite formaty, pozwalają na ułożenie atrakcyjnych i niesłychanie kunsztownych kompozycji, wzbogacających wystrój pomieszczenia – weryfikuje to fotograf kraków. Zdjęcia, znajdujące się w ramkach na ścianach, półkach, są w stanie dotyczyć umownej tematyki z życia, zarówno familijnego, jak i z wakacji. Dodatkowym detalem wystroju są fototapety, utworzone z własnoręcznie zrealizowanych fotografii oraz powiększonych na zamówienie do należytych formatów. W każdym domu znajduje się miejsce w którym zalegają stare albumy ze zdjęciami. Jest również miejsce w którym składuję się zdjęcia ułożone w kopertach, czekające na umieszczenie w albumach. Po wywołaniu słusznej ilości fotografii, nadchodzi czas na ich ułożenie w albumach.

Tworzenie albumu jest niesłychanie ciężką oraz skomplikowana czynnością, albowiem układając zdjęcia opowiada się ważną historie bądź zdarzenie, jednak nie pragnie się zanudzić, w późniejszym czasie, oglądających. Ważnym detalem układania fotografii w albumach jest to by połączyć dynamiczny przebieg opowieści ze spokojną tonią całego albumu. Prostą metodom na zachowanie dynamiki w albumie jest wybór, nie więcej niż 20 fotografii z jednego wydarzenia, jak też mieszanie fotografii, na których coś jest na pierwszym planie, ze zdjęciami z ogromnej perspektywy. Na dodatek w miarę możliwość, zdjęcia w albumie, powinny być ułożone chronologicznie. Usprawnia to oglądanie i nie wprowadza chaosu.