Reklamy możemy wykorzystać na wiele sposób. Rekomendowanie ofert, promocji, obniżki cen w sklepach. Wykorzystanie reklamy do propagandy czy też do zwiększania świadomości konsumenta na temat danej marki również jest ważne. W wielu przypadkach reklamy społeczne poruszają tematy kłopotliwe dla naszego społeczeństwa i dla stworzonego przez nas świata. Tym samym uwzględniamy wiele wykorzystań oraz dużo zastosowań reklamy. Ktokolwiek niemniej jednak ma prawo to inaczej odbierać. Dlatego nie wszyscy tak samo się do tego dostosują. To pod pewnym względem ma prawo być kiepskie, ponieważ nie każdy tak samo do tego podchodzi. Mimo to, nie musimy przesadzać z tą rozbieżnością.

Jakakolwiek reklama powstrzymuje pod pewnym względem aspekt skojarzeń czy też innych takich pomysłów. Tym samym wykorzystanie sprowadza się tylko do jednego. Cel właściciela oraz inwestor, jaki angażuje się w stworzenie takiej reklamy również jest istotne. To od tego celu zależy, z jakim rodzajem reklamy mamy do działania. Nie każda jakkolwiek jest taka sama, a co za tym idzie- nie każda będzie tak samo wykorzystywana. Reklamy możemy spotkać praktycznie wszędzie. Tym samym bez przeszkód jesteśmy w stanie wykorzystać reklamy w nawet najbardziej nieszablonowym miejscu – na przykład długopisy z nadrukiem.

Niemniej jednak nie można przesadzać. Co jest najważniejsze w miejscu umieszczenia takiej reklamy? Musi ono być dobrze zaludnione i przepełnione ludźmi, którzy automatycznie zainteresują się taką reklamą. Ma obowiązek to być miejsce widoczne, bo w przeciwnym razie geneza takiej reklamy nie będzie wykorzystywana. To mija się z celem, dlatego nie będzie odpowiednio rozpatrywane. Mimo to, nie każdy tak samo identyfikuje się z takimi zaleceniami, a tym samym nie każdy będzie ingerował w te sprawy. Wypada posiadać na uwadze fakt, iż spotkać reklamę to żadna sztuka. Niemniej jednak dostosować się do niej lub ewentualnie ją zrozumieć to już znacznie poważniejsze zagadnienie. Wobec tego nie każdy tak samo do tego podchodzi oraz nie każdy będzie starał się tak w to wszystko ingerować. Spotykamy reklamę niemalże wszędzie. Media czy też nasze otoczenie dają miejsca do tego, by taką reklamę wyeksploatować.