Istnieją najróżniejsze artykuły wykonane z tego tworzywa, od zabawek aż po elementy znajdujące się pod maską każdego samochodu. Producenci oferują duży wybór w każdej dziedzinie, popularne są tu na przykład osłony narożników. Bez trudu uzyskać profesjonalne wymiary oraz formę, tworzywa sztuczne doskonale sprawdza się na wodzie wskutek tego wykorzystywana jest też w antypoślizgowych schodach. W autach występuje jako uszczelnienie przewodów elektrycznych, oraz bezsprzecznie w postaci opon.

Wyroby plastikowe stosowane w tej postaci, stają się niezastąpione dla każdego użytkownika pojazdów mechanicznych. Tworzywa sztuczne są ogólne również w budownictwie, występuje na przykład jako materiały dźwiękoizolacyjne – sprawdź więcej na Nakładki na śruby. Spotykać można się z tworzywami sztucznymi też na placach zabaw, lub też boiskach sportowych. Popularne są tu też maty na salach gimnastycznych, po największej części wobec tego że podeszwy twoich butów również pozostały wykonane z plastiku co gwarantuje obszerną przyczepność.

Niemal na każdej jezdni Unii Europejskiej, spotkać można detale wykonane z plastiku jakie spełniają zwłaszcza role bezpiecznego użytkowania dróg. Nie każdy zwraca na to uwagę, jednak stały się niezastąpionym materiałem. Najpowszechniejsze są progi zwalniające i detale wysepek. Tworzywa sztuczne wyeksploatowana do tych produktów jest umyślnie wytwarzana adekwatnie do swoich zadań, uzyskuje godziwą twardość oraz co za tym idzie wytrzymałość.

Równie niezastąpione wyroby plastikowe wykorzystywane przez drogowców oraz nie tylko, to pomiędzy innymi pachołki. Zwłaszcza legendarne w szkołach nauki jazdy, świadczą pasy ruchu i zezwalają na bezpieczną naukę użytkowania dróg. Kursant tuż przy uderzeniu w taki pachołek, nie naraża siebie oraz instruktora na zagrożenie życia. Poza tym plastikowy pachołek nie jest w stanie w dużym stopniu uszkodzić pojazd, co jest ważne dla właścicieli firm specjalizujących się w szkoleniach przyszłych kierowców.