Kiedy dziecko przychodzi na świat, rodzice są zwykle bardzo przejęci. Kupują bez liku rzeczy, żeby ich pociesze niczego nie brakowało. Co prawda niektórzy przesadzają z zakupami oraz zdobywają nazbyt wiele niekorzystnych rzeczy, jednakże z drugiej prawdą jest, iż dziecko, mimo iż takie malutkie, w istocie wielu rzeczy pożąda.

Warto zdać sobie sprawę, co jest najistotniejsze. Prócz środków pielęgnacyjnych, ubranek i wyjątkowych pokarmów, niebezużyteczne wydaje się kupno wózka i fotelika samochodowego.

Wózek przyda się nie tylko do spacerów, jednak i do kołysania, bujania dziecka do snu. Foteliki dziecięce to tudzież obowiązkowe wyposażenie samochodu, jeśli jeździ w nim dziecko, które nie zakończyło dwunastego roku życia i nie przekracza 150 cm. Wzrostu – przetestuj foteliki britax romer. Jeśli będziemy przewodzić dziecko bez niego, możemy zostać ukarani mandatem. Niemniej jednak nie to jest pewnie najważniejsze – foteliki samochodowe najzwyczajniej w świecie gwarantują dziecku pokaźniejsze bezpieczeństwo, a na tym z pewnością nie należałoby oszczędzać. Wózki dziecięce to z kolei bardzo złożony temat.

Wybierając dobry wózek powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość i wiek dziecka, jednak także i skonstruowany przez nas osobisty styl życia. Jeśli posiadamy drobne mieszkanko, w jakim stojący wózek jest zawalidrogą, a do tego musimy wchodzić na piętro oraz często podróżujemy-wózek składany będzie świetny.

Najmłodszym dzieciom (noworodkom, niemowlętom) kupuje się wózki głębokie, w których jeżdżą w pozycji leżącej, starszym zaś tak zwane spacerówki, w których mogą siedzieć. Niemniej jednak sam wózek to nie wszystko, na rynku można dostać wiele akcesoriów. Czy są one wymagane, decyduje sam rodzic. Tak wobec tego przed deszczem i zbyt ostrym słońce może ochronić specjalna parasolka przemontowana do wózka. Folia przeciwdeszczowa, nakładana na pełny wózek, nie pozwoli dziecku zmoknąć. Oby ochronić je przed owadami, jesteśmy w stanie założyć także moskitierę. Z pewnością przyda się też bagażnik, w którym wolno schować pieluszki i butelkę, kiedy wybieramy się na spacer.