Stosunkowo od niedawna salony kosmetyczne wprowadziły do nieosobistych propozycji nowość, jaka wkroczyła na rynek i planowała zrewolucjonizować wykonywanie również manicure, jak oraz pedicure. Powszechnie rozumie się samo przez się jest, że stereotypowy lakier do paznokci nie trzyma się na nich nazbyt długo. Żeby posiadać wspaniale wyglądające dłonie oraz ładne paznokcie, potrzebnym jest w zaciszu prywatnego domu poświęcanie im dużej ilości czasu oraz częste zmywanie, już odpryśniętego lakieru, jak też malowanie na nowo. Wolno sobie z tym poradzić często zaglądając do kosmetyczki, która będzie wykonywała te zabiegi, jednakże w wypadku sztampowego lakieru, należy by było chodzić, co trzy dni. Innym rozwiązaniem jest zrobienie paznokci akrylowych czy też żelowych, które trzymają się odważnie dłużej, ale są bardziej kosztowne oraz zdarza się, iż niszczą naturalną płytkę paznokcia.

Lakier hybrydowy miał stać się rewolucją w tych tematach. Został wynaleziony, aby połączyć odporność zabiegów robionych za pomocą akrylu lub ewentualnie żelu, z częstą metamorfozą wyglądu. Paznokcie akrylowe, jeśli są w prawidłowy sposób wykonane, wyglądają wspaniale. Wskazane jest robienie ich na tipsach, ponieważ sam akryl może silnie zniszczyć naturalną płytkę paznokcia. W zasadzie zabiegi te i tak ją niszczą, a żeby móc poprawnie nałożyć tipsa, a w następnej kolejności na niego akryl i tak niezbędne jest częściowe spiłowanie naturalniej płytki.

Lakier typu lakiery do paznokci nie wymaga tego zabiegu. Akryl ma niezwykle intensywny, nie przyjemny zapach, który może być szkodliwy dla kobiet w ciąży. Mimo tego, że prawidłowo wykonane paznokcie akrylowe mogą wyglądać faktycznie bajecznie, zawsze będą one sztuczne i nie będą miały naturalnego wyglądu. Aby móc zachować prywatne paznokcie, a równolegle spowodować ich mniejszą łamliwość, można skorzystać z możliwości pokrycia ich żelem UV, jaki twardnieje pod wpływem promieni UV. To jest kapitalna metoda na utrzymanie prywatnych paznokci w całości, zwłaszcza w wypadku osób, jakie mają pracę, w której paznokcie szybko się łamią. Zabiegi żelowe potrzebują comiesięcznego ich powtarzania.