W przeciągu minionych kilkunastu, a może nawet paru lat, nasze miejscowe rolnictwo, praktycznie na wskroś i nieodwracalnie zmieniło własne oblicze. Liczne małe zagrody zostają scalane w olbrzymie latyfundia, w których nie ma możliwości funkcjonowania bez poprawnie zaopatrzonego parku maszynowego. Odszukać się w nim powinny nie jedynie potężne ciągniki, agregaty uprawowe, kombajny oraz naczepy. Standardowym szczegółem wyposażenia są przenośniki, najczęściej modele ślimakowe, które stanowią bardzo kosztowne wsparcie w transporcie przeróżnych materiałów, zwłaszcza zbóż i pasz.

Użytkowane są zarówno do przenoszenie tych materiałów z pojazdów dostawczych czy przyczep do silosów, jak również przeznaczonych do gromadzenia hal. To właśnie dzięki temu, iż mogą przemieszczać materiały nie jedynie w poziomie czy w lekkim nachyleniu, lecz też w pionie, pozwalają na pełne wykorzystanie przestrzeni, na przykład w dwupoziomowych pomieszczeniach składowania zbóż czy innych surowców. W czasie żniw, gdy pogoda nie zawsze bywa idealna, sprawny transport ma duże znaczenie.

Bezmiar wyrobów, jakie człowiek jest w stanie wytworzyć, nie zawsze wynika z konieczności czy pragnień – wszak te jesteśmy w stanie sztucznie „wywoływać”. Tak ogromna gama artykułów dostępnych na rynku nie jest także wyłącznie zasługą ludzkiej siły czy zręczności. To pomiędzy innymi z bezsilności, niemocy oraz licznych ograniczeń naszej idealnej fizycznej powłoki, ludzka pomysłowość czerpie wiele inspiracji oraz początkowo może fantastyczne rozwiązania, ma obowiązek stanowiące odpowiedź na wąskie wymogi, stają się gwałtownie standardem.

W przemyśle przenośniki rodzaju http://primacon.pl/pl/24/przenosniki-rolkowe stanowią nieodzowny szczegół, umożliwiający podejmowanie tak wielu, niekiedy zagmatwanych, wymagających sprytu oraz niebywałej krzepy działań wytwórczych. Zastępują człowieka w sposób niezastąpiony – jakkolwiek to brzmi. I nie wynika to jedynie z mniejszych kosztów, jakie gwarantuje automatyzacja, czy większej wydajności. To również kwestia bezpieczeństwa, ponieważ tylko w taki sposób można ustrzec personel przed bezpośrednim kontaktem z niebezpiecznymi, szkodliwymi materiałami. Ponadto, przy tak dużej konsumpcji, inne, w tym manualne metody transportu, nie byłyby w stanie zadowolić wymogów przemysłu w tym aspekcie.