Groźne wypadki drogowe są zdarzeniami, jakich to kłopotliwe nie da się wcześniej przewidzieć. Są w stanie zdarzyć się każdemu z nas, nawet w najwyższym stopniu wyrobionemu kierowcy. Większa część ludzi asystujących w wypadku lub też najzwyczajniej w świecie będących jego widzami na skutek szoku nie zdaje sobie sprawy z tego co robić, wszystko nieoczekiwanie się myli. Ma prawo zdarzyć się tak, iż sami wyrównamy efekty kolizji, niemniej jednak w większości przypadków nieodzowne będzie skorzystanie z pomocy ludzi z zewnątrz. Taką pomoc proponuje nam na przykład autolaweta krosno, jaka własną siedzibę ma w każdym pokaźniejszym krajowym mieście. Z normy takie instytucje czynne są przez całą dobę, ponieważ przecież nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć tego kiedy dojdzie do wypadku.

Profesjonalna pomoc drogowa ma do dyspozycji różnorodny sprzęt, jaki na pewno pomoże poszkodowanym wyeliminować skutki wypadku drogowego. Pomoc drogową jesteśmy w stanie niemniej jednak wezwać także w wielu innych przypadkach, niekoniecznie musi chodzić o wypadek automobilowy. Na przykład będąc na autostradzie czy drodze ekspresowej jesteśmy w stanie skorzystać z usług pomocy drogowej w sytuacji kiedy niespodziewanie zabraknie nam benzyny, oleju silnikowego lub jakiegokolwiek środka bez którego dalsza jazda jest zabroniona.

Pomoc drogowa pomoże nam w wielu przypadkach – czasem dopuszczalne jest naprawienie drobnej awarii na miejscu, czasem zaś nieodzowne jest zabranie uszkodzonego auta do warsztatu. W pomocy drogowej funkcjonują wyszkolone i wykwalifikowane osoby, które z pewnością poradzą sobie z każdą usterką. Jednym z najczęstszych powodów dla których kierowcy wzywają pomoc drogową jest niezbędność holowania pojazdu do najbliższego zjazdu. Coraz więcej jest przypadków, w jakim miejscu kierowcy nie są w stanie sami usunąć skutków wypadku, wtenczas na przykład pojazd musi pozostać doholowany. Pomoc drogową może wezwać jakikolwiek z nas, bez względu na to co nam się przydarzyło. Niekiedy nawet nie jesteśmy sami w stanie wskazać powody awarii stworzonego przez nas samochodu, zawodowcy z pomocy drogowej na pewno zaradzą jakiejkolwiek sytuacji. Mają z tym do czynienia jakkolwiek na co dzień.