Jak nie ulega wątpliwości Internet jest medium, jakie aktualnie rozwija się najprężniej. Trudno się temu zdumiewać, skoro pozwala on na szybkie przekazywanie danych różnorodnego rodzaju. Jednakże wypada także pamiętać, że obok niewątpliwych zalet, jakie niesie ze sobą sieć internetowa oraz jej coraz pokaźniejsza ekspansja, Internet ma też wiele wad. Niestety ciągle stosunkowo niewielu użytkowników zdaje sobie sprawę z tego, jakie zagrożenia ma okazję nieść za sobą globalna siec. A mimo pozorom jest ich bardzo niemało. W głównej mierze głośno ostatnimi czasy bywa o tak nazywanych stalkerach. Są to figury, które nękają przypadkowe osoby bądź celowo wybranych ludzi oczywiście za pośrednictwem sieci internetowej.

To właśnie dzięki temu, że w Internecie odszukać można niemal wszystkie dane na temat danej osoby, w tym także numer jej telefonu czy adres, stalkerzy mają uproszczone zadanie. Bardzo dobrze widzą, w jaki sposób pisać maile z groźbami bądź z nieprzyzwoitymi propozycjami lub również tego samego typu krótkie wiadomości tekstowe wysyłane na telefon komórkowy. Oczywiście prawo, też w naszym kraju, określa takie zachowanie jako przestępstwo.

Jednakże trzeba pamiętać, że bardzo trudno, nawet w obliczu wykorzystania nowoczesnych technologii, odkryć sprawcę. Innym zagrożeniem jest niebezpieczeństwo kradzieży. To z kolei wynika z faktu, że coraz więcej osób często korzysta z internetowych kont bankowych lub też za pośrednictwem sieci internetowej dokonuje kupna płacąc kartą kredytową – to wygoda, jaką zapewnia internet Wrocław. Tak naprawdę złodziejowi wystarczy stosowny program szpiegowski, by najzwyczajniej w świecie zdobyć dane dostępu do konta danego użytkownika oraz go okraść. Skutkiem tego tak istotne jest, żeby w czasie korzystania z sieci internetowej korzystać także z stosownych programów zabezpieczających i wykorzystywać przeróżnego rodzaju środki bezpieczeństwa. Jeszcze innym zagrożeniem, jakie niesie ze sobą powszechność sieci internetowej, jest bezsprzecznie fakt, iż publikowane przez kogoś dane dostaną się w niepowołane ręce. Dlatego zaleca się ogromną ostrożność w czasie publikowania czegokolwiek w legendarnych portalach społecznościowych, na prywatnych blogach lub w internetowych galeriach zdjęć.