Wiele wykwintnych sklepów z zabawkami narzuca z góry niesłychanie wysokie ceny. Gdy wybieram się do innego punktu sprzedaży przekonujemy się, że zabawki w osiedlowym punkcie sprzedaży są o dużo tańsze. Wówczas wybierzemy tańszą zabawkę, – ponieważ, po co przepłacać. Jednakże nie zawsze jest to tak ewidentne. Zgadza się to, kiedy zabawki będą bliźniacze. Inaczej, gdy zabawki są rozmaite oraz ciężko jest nam, kupującym zakomunikować czy cała zabawka jest zadowalająca oraz czy warto zapłacić za nią więcej.

Rzecz jasna to okazuje się przeważnie dopiero po przyjściu do domu i po przetestowaniu zabawki przez dziecko. Coraz częściej niestety okazuje się, iż zabawki są drogie, lecz również nietrwałe, delikatne i przeznaczone właściwie do ozdoby naszych mebli, a nie do przeciętnej zabawy dziecka. To smutne producenci, jak już uprzednio wzmiankowano, nie zawsze biorą za najważniejszy priorytet dobro i wygodę dziecka, a także stan konta rodziców, którzy wydają na zabawki nadzwyczaj ogromne pieniądze. Rodzice również nie powinni przesadzać z cenami zabawek – wypróbuj klocki korbo. Rozpieszczanie dziecka oraz przyzwyczajanie go do jedynie drogich zabawek nie prowadzi do niczego należytego.

Jakiekolwiek dziecko jest inne. Gdy jest małe może nie być ponad miarę wybredne oraz będzie bawiło się wszystkimi zabawkami, jakie wpadną mu w ręce. Wobec tego chłopiec ma prawo bawić się lalkami, a dziewczynka wozami i do czasu nie będą widzieli w tym nic złego ani niedostatecznego. Dopiero po czasie zacznie odczuwać czytelny podział oraz to, iż niektóre zachowania przystoją jedynie jednej płci, a drugie drugiej płci.

Poza tym dzieci z czasem rozwijają się i kształtują w sobie nowe talenty oraz odkrywają także własne zainteresowania.

Wobec tego także jedne dzieci ubóstwiają bawić się klockami, drugie jedynie samochodami, a trzecie będą bawiły się kosmetykami mamy. Po latach wychodzi na jaw, czy takie zamiłowanie był chwilowe, lub także od początku odzwierciedlały przyszłość. Dzieci bawiąc się zabawkami w szeregu przypadków udają dorosłych i ich zachowania. Nie bez przyczyny chłopiec, który bawi się zabawkowymi wozami będzie pragnął być w przyszłości kierowcą rajdowym lub będzie marzył o zostaniu kierowcą tira. To przykre nie każdy ma szansę spełniania własnych dziecięcych marzeń oraz fantazji.