Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy jako gwarancja poprawy kondycji skóry przeprowadzany jest w Studio Kosmetyki i Modelowania sylwetki w Kielcach przez doświadczonych ekspertów z dziedziny kosmetologii. Jest on etapowy, co umożliwia w rezultacie na pozyskanie efektu skóry perfekcyjnie oczyszczanej, świeżej, zdrowej jak i zregenerowanej. W pierwszym etapie odbywa się neutralizacja niekompletnych atomów tlenowych przy zastosowaniu wody wodorowej. Niekompletne atomy tlenu po złączeniu z jonami wodoru utworzą wodę oraz tlen, niezbędne skórze. Kolejny etap to eksfoliacja, a więc złuszczanie nieaktywnych elementów naskórka. Usunięte są obumarłe komórki, co pozwala na lepsze wchłanianie w trakcie zabiegu oczyszczanie wodorowe w Kielcach substancji aktywnych.

Kolejnym etapem jest dotlenienie, ułatwiające wprowadzenie przeciwutleniaczy. Równocześnie pobudzane jest wytwarzanie białka występującego w tkance łącznej i kolagenu. Później, antyoksydanty zostają rozprowadzane po miejscach przeznaczonych do wykonania zabiegu. Ochrania to skórę przed następnym wytwarzaniem się wolnych rodników oraz przed niekorzystnym wpływem czynników z zewnątrz.

Następnie przeciwutleniacz jest wprowadzony w głębsze warstwy skóry przy zastosowaniu głowicy emitującej fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości. Doprowadza to do potrząsania komórek i powstania efektu termicznego. Można również spodziewać się wyciszenia struktur komórkowych, wyluzowania mięśni, rozbudzenia krążenia krwi oraz limfy. Oddziałuje to na doskonalszy metabolizm i zregenerowanie komórek. Ostatnim etapem jest zabieg anti – aging, czyli lifting jaki wykorzystuje bipolarną falą radiową. Stymuluje to tkanki oraz włókna kolagenowe, ulepszając elastyczność skóry i wygładzając ją. Zabieg wodorowego oczyszczania skóry porównywalny jest z zabiegami takimi jak: hydrabrazja, infuzja, ultradźwięki, czy bipolarna fala radiowa jednocześnie.