To bodaj jeden z najbardziej popularnych ostatnio wspomagaczy diety. W reklamach telewizyjnych z reguły panuje jako poskramiacz wzdęć i poczucia ciężkości, jakiego każdy z nas od czasu do czasu doświadcza. Faktem jest jednakże, że plusy błonnika właściwie są nie do przecenienia. Nie tylko polepsza on bowiem procesy odchudzania, lecz też oczyszcza skonstruowany przez nas organizm z toksyn i innych negatywnie wpływających na nas elementów. Celuloza to także bezprzykładny tak skutecznie działający element polepszający pracę jelit i zapobiegający wchłanianiu się wrogich detalów do organizmu.

Kluczowym źródłem błonnika są wytwory pochodzenia roślinnego, warzywa i owoce. Należą do nich przede wszystkim bób i groszek, wiśnie i porzeczki. Znajdziemy go również w artykułach zbożowych takich jak kasze, chleb razowy i pełnoziarnisty. Nie brakuje go także w jajach czy rybach. W najwyższym stopniu skondensowany zasób błonnika można jednakże odszukać w produktach takich jak aromaterapia. Zawierają go znacznie więcej aniżeli codzienne pokarmy. Sugerowana dawka to blisko trzydziestu pięciu gramów dziennie, choć przeciętnie spożywamy go jedynie około dziesięciu gramów. Kluczowym działaniem, za które tak lubimy błonnik, jest przyswajanie wody w żołądku, co powoduje, że stworzony przez nas apetyt staje się mniejszy oraz mniej go czujemy. Co znacznie więcej, polepsza on pracę całego przewodu pokarmowego, przyspiesza prędsze wydalanie z organizmu toksyn i szkodliwych substancji.

Znacznie przyczynia się też do zmniejszenia poziomu cholesterolu, znajdując i usuwając z organizmu ludzkiego kwasy żółciowe. Preparaty z błonnikiem są przeznaczone dla ludzi, które pragnęłyby wzbogacić własną dietę oraz takich, jakie prowadzą siedzący tryb życia oraz nie uprawiających żadnego sportu. Jak najbardziej sam wspomagacz diety nie zastąpi aktywności fizycznej oraz zdrowego trybu życia, ale jest najlepszym sposobem na dostarczenie zalecanej dawki błonnika, właśnie dlatego najlepiej połączyć przyjmowanie go w takiej skondensowanej formie wspólnie z ruchem i zdrowym stylem życia.