Zamienić tusz należy wtenczas, kiedy drukarka już nie drukuje czy też na jej panelu rozpali się specjalna lampka, jaka jasno i bez ogródek informuje, że nieobecność tuszy hamuje dalsze drukowanie. Co wówczas? Pozyskujemy oryginalny zasobnik i wymieniamy go w środku drukarki.

Stacja z pojemnikami na tusze powinna wysuwać się sama, gdy otworzymy funkcjonującą drukarkę. Jakkolwiek nie zawsze tak jest. Nieraz zasobniki są ukryte. Należałoby wtedy sięgnąć do instrukcji obsługi, by znaleźć pojemniki oraz przeczytać o tym, jak powinno się je wymieniać. Jest parę rad, które mogą się przydać. Nie musimy dotykać pojemników od witryny interfejsu, czyli od strony kontaktu z drukarką.

Tamtejsze ślady palców na sto procent pozwolą na to ,żeby drukarka nie spostrzegała pojemnika, a tym samym dalej nie pracowała. W dodatku, nie wolno działać siłą, jaka zdołałaby zniszczyć nie tylko zasobniki, jednak oraz mocowania. Wtedy drukarka również nie bezie działać. Gdy nie dociśniemy zasobnika z tuszami – także jesteśmy w stanie zapomnieć o dalszym drukowaniu. Jest wiele zasad oraz hipotez. Kolorowe pojemniki z tuszami są w dużym stopniu droższe, aniżeli mniejsze, które zezwalają na drukowanie jedynie czarnym tuszem. To logiczne że czarne tusze Canon są tańsze. Dlaczego tak jest? Ponieważ w zasobnikach kolorowych miesza się barwy, jakie tworzą jedną spójną całość. Wszystko dla kontrahenta i z myślą o kolorach, które chce on zdobyć.

Drukarka dzięki swoim specjalnym zasobnikom potrafi wydrukować niemalże wszystko. Wskutek tego nie ma obaw, iż coś nie będzie działać. Demonstruje się, że barwne zasobniki nie bez powodu są droższe. Posiadają więcej tuszu, a więc teoretycznie nie powinny się tak prędko wyczerpywać. Nic z tych rzezy. Przy wymieszaniu kolorów mamy prawo liczyć na prędkie zużycie.

Na ogół pojemnik wystarczy na paręset stron. To jednakże zależy od tego, jakie są to witryny. Gdy cała kartka jest zamalowana – wtedy drukarka zużyje więcej tuszu, aniżeli przy śladowych ilościach na papierze. Skutkiem tego nie da się tego tak gruntownie ocenić. Mimo to, obecnie drukowanie w kolorze nie jest czymś osobliwym. Każda drukarka ma tego typu opcję.