W aptekach oraz punktach sprzedaży zielarskich wolno zakupić wiele ziół oraz kompozycji ziołowych, z których każde ma naturalne atrybuty lecznicze. Sporo tabletek ziołowych, można nabyć bez recepty, a ich działanie jest gwarantowane. W przeciwieństwie do wielu leków, w których wolno odnaleźć wiele związków chemicznych, lekarstwa ziołowe nie tylko pomagają zwalczać schorzenia, jednakowoż także nie niszczą organizmu. Roślin leczniczych jest niesłychanie wiele, a każda z nich dostarcza innych właściwości, to właśnie dzięki jakim, możemy nieinwazyjnie zwalczyć dotykające nas dolegliwości.

Oprócz tabletek, wolno kupić, już nawet w pospolitych spożywczych punktach sprzedaży, herbaty ziołowe o działaniu leczniczym. W ostatnim czasie na rynku pojawiły się też ziołowe cukierki, w których skład wchodzą zioła lecznicze. Tak w takim razie, przykładowo, dzika róża, hibiskus, lub prawoślaz, zalecane są przy zwalczaniu przeziębienia oraz grypy. Dziurawiec wolno wykorzystywać zewnętrznie, wspomagając między innymi gojenie ran, czy doustnie przy gorączce i bólach głowy – sprawdź maść konopna. Wobec tego rośliny ziołowe wolno stosować przy wszelkich chorobach wewnętrznych i zewnętrznych, a też w celach profilaktycznych. Kiedy dolegają nam schorzenia psychiczne i emocjonalne oraz fizyczne, mamy trudności duchowe i takie związane z codziennym życiem, należałoby zainteresować się uzdrawianiem duchowym. Jedną z form uzdrawiania duchowego, na pewno słynną przez wszelkich, chociażby z nazwy, są egzorcyzmy.

Jednakże ta forma uzdrawiania jest zarezerwowana dla najcięższych i najpoważniejszych dolegliwości. Figury zajmujące się tego typu zabiegami nazywane są uzdrowicielami i bezsprzecznie ich techniki należą typowo, do medycyny niekonwencjonalnej. Do samego zabiegu uzdrawiania, wypada się poprawnie przygotować. Poza umową między nami, a uzdrowicielem, powinniśmy też zawrzeć kontrakt z Bogiem, bez względu na naszą klarowną wiarę. Poza tym musimy się oczyścić ze wszelkich emocji, pogodzić się ze złem, które nas dotyka oraz zaakceptować wszystko co się wydarzyło czy też może wydarzyć w stworzonym przez nas życiu. Zanim rozpocznie się proces uzdrawiania musimy odnaleźć problem oraz wybaczyć sobie i innym. Uzdrawianie polega na przekazaniu poprzez uzdrowiciela energii płynącej od Boga, żeby uleczyć tego, kto poddaje się zabiegowi.